Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy testen...

Létezik olyan hogy testen kivüli élmény? Képes az ember kilépni fizikai testéből és utazgatni?

Figyelt kérdés
2007. dec. 21. 22:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
70%
Azért nem egészen így. De képes rá. Pl műtétnél, mély altatásban, van aki akár alváskor is, de úgy tudom (ez nem biztos), hogy ezt tanulni is lehet. Egyik rokonommal egyszer megtörtént :) Altatásban. Felülről látta magát és a műtőben repkedett... Fura lehet.
2007. dec. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
71%

1.Létezik

2.képes, vagy kapja adományként mint képesség tanulás nélkül

a magas szellemi szinten lévő spirituálisan élő és gondokodó emberek körében létezik

hosszas gyakorlás eredménye lehet, ehhez megfelelő életmód váltás szükséges

____

a spontán valóban mütéteknél, baleseteknél, újraélesztéseknél, vagy elég mély depressziós v egyéb betegség következményeként történik meg.

2007. dec. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Én nem hiszek benne. Majd ha velem is megtörténik, elhiszem.
2007. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
64%

ezt úgy hivják asztrálutazás, nézz utána a google-be ide most hosszú lenne leirni mindazt de egy kis izelitő ha belefér:

"Az "asztrális utazás" elnevezés megtévesztő lehet. Nem arra utal, hogy a kilépés után rögtön az asztrálvilágban találjuk magunkat, hanem arra, hogy asztráltestünkben hagyjuk el a fizikai testet. Tehát a kilépés után még a fizikai világban vagyunk, azonban megszabadultunk a porhüvelytől. Megtehetjük, hogy felkeresünk ismeretlen helyeket, embereket. Jöhetünk-mehetünk, ahogy kedvünk tartja. De csak a fizikai szinten! Ha viszont feladatunk a magasabb szférákba vezérel minket, meghatározott kapukon kell áthaladnunk. Az elementális világba is külön átjárók vannak, és az asztális világba is. A tűzelementálok kapuja háromszögletű, a földelementáloké négyszög, az asztrálvilág kapuja pedig egy ötágú csillag alakját formázza. Ha megvan a megfelelő engedélyünk akkor ezeken átlépve tudunk tevékenykedni a felsőbb síkokon.

Magát a gyakorlatot először mindig koncentrációs gyakorlatokkal kell kezdeni........."

2007. dec. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
A Biblia nem tanítja (a különféle vallások igen), hogy lenne az embernek lelke, ilyen formán biztos, hogy nem lehet kilépni a fizikai testből. Az agy viszont képes olyan idegi hormonok hatására és stresszhelyzetben hallucinációra, mintha az ember valóban kilépne a testéből, és képes lenne "utazgatni." Ebben az esetben azt az embert, aki ilyet átélt, nem lehet meggyőzni arról, hogy a képzelet szüleménye játszott vele. Néha az élet kiábrándító, de nem kell mindenben természetfölötti képességet látni (lásd bűvésztrükkök, pedig azok sokkal egyszerűbbek, mint a halálközleli élmény).
2007. dec. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
59%

Egyszerű példa, sokunkkal megesett de senki nem szokta felismerni:

Félálomban egyszer csak azt érzed, mintha zuhannál és amikor leesel..összerázkódsz az ágyban.. vagy ehhez hasonló az, amikor olyan, mintha elcsúsznál és szintén összerázkódsz...

Szerinted miért van ez?

Kezdessz ébredezni (újra) és az álmod alatt szabadon szárnyaló lélek kénytelen visszatérni a testbe hipersebességgel, mielőtt fizikálisan felébrednél.. ugyanis hogy működhetne a gépezet, ha nincs benne a motor?..

Köv kérdés: kóma? Fizikálisan élő a test, de a lélek valahogy blokkolt...nem tud a testben maradni...

Dióhéjban ennyi:D

Ezek nem saját gondolatok:D, olvastam.. és szerintem elgondolkodtatóak...

2008. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Van ilyen. Legalábbis sok helyen hallottam már rola.Olvastam is rola. Ami ilyenkor elhagyja a tested, azt asztráltestnek nevezik. Megfelelo koncentrácio kell hozzá, ill.,hogy el tudd laszítani a tested teljesen, jo ha ekozben meditácios kazettát hallgatsz.

Egyébként állitolag ilyenkor bárhová el tud jutni az asztráltested!

2008. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%

"Félálomban egyszer csak azt érzed, mintha zuhannál és amikor leesel..összerázkódsz az ágyban.."

Ez igen gyakori dolog.

A zuhanás sok mindentől lehet... vérnyomás, légzés zavarai. Ha sokszor van, ki kell vizsgáltatni.

A rázkódás, összerándulás pedig a bénítás zavara lehet. A "bénítás" azt jelenti, hogy álmodban az izmaid le vannak bénítva, hogy ne legyél alvajáró. Félálomban ez nem mindig történik meg - ilyenkor rándulsz össze. Természetes dolog.


Testen kívüli élmény lehet - de lélek nincs. Tudnánk róla. Sérti az energia megmaradás törvényét.

2008. ápr. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
20%
persze én meg találkoztam elvis-el tegnap együtt focitzunk... heló
2008. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Na de mi van az étertesttel, hoppá? Úgy tudom, hogy az étertestet kell kivonni az asztráltestből és akkor lehet fényképezni az aurát. A minap hallottam egy papot a rádióban, hogy egyszer életében ördögöt kellett űznie, ráadásul a szentelt víz elég sem volt, csak a szentelt só.

A tv-ben meg küldi az "energiát" a faszi, meg ingával jósolgat. Édes istenem, mi van itt?

2009. febr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!