Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan ered az áldozathibáztatás?

Honnan ered az áldozathibáztatás?

Figyelt kérdés

Mostanában elég divatos gyakorlat,

pl. ha valaki balesetet okoz még a szenvedőtőt hibáztatja.

Közlekedési videókban látom a kommenteknél, hogy azt hibáztatják akinek nekimentek, aki az elszenvedő.

Látja mindenki, hogy valaki miatt történt a baleset de mindenki azt hibáztatja aki az elszenvedő

Ez is valami az emberi természettel megmegegyező dolog?


2021. ápr. 14. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz elismerni a saját hibáidat.
2021. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én minden hibámat beszoktam ismerni magamat(amiről tudok:D).
2021. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
A hárítás, akár megelőző hadműveletként a másik fél hibáztatása, a probléma okozójaként feltüntetése ma állami ösztönző. Ezért a meglévő ilyen jelenséghez képest most drasztikus túlszaporodása tapasztalható. Ez az "oszd meg és uralkodj" elv egy konkrét módszertana.
2021. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk a vezetést felhozni példának pont nem a legmegfelelőbb, mert nálunk a vezetéskultúra nem a szabályok betartásán alapul, hanem, hogy hogyan lehet megszegni azokat...

Például ha valaki 70-es táblánál 70-nel megy, nyilván az a köcsög, mert miért nem megy 100-zal (amikor lakott területen kívül is csak maximum 90-nel lehetne haladni). Meg aki két parkolóhelyet elfoglal a kocsival, az a fasza gyerek.


Valahol az áldozathibáztatásnak az a gyökere, hogy „nyilván tett azért, hogy így alakult”. Például a nemi erőszakot elszenvedett nő esetén az szokott a „probléma” lenni, hogy talán kihívóan öltözködött, vagy túl kacér volt, a lényeg az, hogy felizgatta a férfit valamilyen viselkedésével, de ha nem tette volna, akkor nem történt volna semmi.

2021. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vétkes részéről az, amit #1 ír.

A kívülállók is (pl baleseti hírek olvasói, lásd kommentelők!) nagyon szeretik az áldozatot hibáztatni (tisztelet a kivételnek), tkp ezzel hárítják maguktól annak felismerését, elfogadását, hogy velük is ugyanúgy megtörténhet ilyesmi.

2021. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fura egyébként ez az áldozathibáztatás... Pár napja, szabályosan parkoltam az út szélén, aztán valami barom elég rendesen nekitolatott a kocsimnak (a sofőroldali ajtót ki sem lehetett nyitni). Persze én voltam a hibás, hogy miért pont ott áltam, mert nyilván ha máshol állok, akkor az a köcsög nem ment volna neki a kocsimnak...
2021. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztönök korlátoznak a hiba beismerésében.
2021. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Amikor kívülálló hibáztatja az áldozatot ott az is közrejátszhat hogy jobb azt hinni hogy valakinek azért lett baja mert hibázott így ha én nem hibázok nem lehet bajom. Rossu az a tudat hogy anélkül is lehet bajom hogy hibáznék...
2021. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!