Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A gondolkodtató szellemi...

A gondolkodtató szellemi munka (pl.: matematikus) megelőzi az öregedéssel járó szellemi hanyatlást?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
nem
2021. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sokat számít
2021. máj. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

EGy bizonyos mértékig igen!

Nyilván nem 100%-os garancia, hogy egy matematikus soha nem lehet demens, de az állandó "agytorna" nagyon is lassítja a szellemi hanyatlást.

2021. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Így van, de ehhez nem kell feltétlenül matematikusnak lenni. Időseknek ajánlott a keresztrejtvényfejtés, már az sokat segít a demencia megelőzésében.
2021. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Egy kutató matematikusnál valószínűleg van kimutathatóan pozitív hatása, de egy középiskolás matektanárnál aligha. Persze azért van még pár szellemileg gondolkodtató hobbi meg munka amiről nem feltétlenül gondolná az ember.
2021. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 LeonScottKennedy ***** válasza:
75%

Egyébként az olvasás tudtommal szintén sokat segít. Aztán lehet csak én vagyok vele úgy. De az én agyamat semmi nem stimulálja annyira, mint egy jó könyv. Éppen ezért szoktam rá annyira az olvasásra :/

Szerintem nem a "gondolkodtató" részén van a hangsúly, hanem a szellemi munkán, de persze a matematikus is nyilván nagy előnyben van a semmittevéssel szemben öregkorban.

2021. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 LeonScottKennedy ***** válasza:
71%
Viszont ehhez a témához érdemes hozzátenni azt, hogy a gén szintű hajlandóság mindig dominánsabb az életvitellel szemben. Hiába csinálsz te bármit, vagy szuper elméleti tudós, akármi, hogyha ott a hajlandóság a génedben az Alzheimer kórra, akkor nem sokat fog érni.
2021. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#4 hát nem tudom, a hatmilliomodik keresztrejtvény megfejtése mennyit segít - szerintem sokaknál tipikus időskori rutinná válik ez is, pl. a világért ki nem próbálna egy másik típusú rejtvényt.
2021. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A tanulás is segít, pl. nyelvtanulás, kreatív hobbi megtanulása, stb.
2021. máj. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%
az agyi öregedést a mozgással lehet leginkább lassítani . sokkal többet ér
2021. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!