Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amikor a pszichológus megkér...

Amikor a pszichológus megkér téged hogy rajzolj négy fát, (egy random fa, egy másik fa, csodafa, betegfa) a beteg fánál mit szimbolizál, ha amikor megkérdezi, hogy a levegőtől vagy a földtől kapta el a betegséget?

Figyelt kérdés

2021. máj. 3. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Hogy a probléma mélyről (gyökerektol) ered - e, vagy viszonylag friss.
2021. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyesmit nem nevezném tudománynak, azért jobb helyeken ilyeneket már nem csinálnak.
2021. máj. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
De csinálnak, második, projektív tesztnek hívják. Nyilván nem alapoznak erre diagnózist, de több mindenről információval szolgálhat a pszichológus számára. Gyerekeknél pedig kimondottan gyakori.
2021. máj. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen teszt többet elmond a pszichológusról, mint a páciensről. Az ilyen vajákos teszteket komoly helyeken már rég megcáfolták.
2021. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Megkérdezhetem, hogy ezt mégis honnan veszed? Mutatnál kérlek egy komoly szakirodalmat, ami például azt mondja, hogy gyerekekkel nem jó ötlet rajzteszteket felvenni?
2021. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Z003 ***** válasza:

Ha nyitott ilyen dolgokra a páciens akkor szerintem megadatja a kezdő információkat, amik ha nem is teljesen pontosak legalább valami betekintő képet adnak.


De egy személyes tapasztalat. Velem is megcsináltatták ezt a tesztet, első alkalommal. Épphogy bemutatkoztunk és ezzel nyitott, én meg aki épp próbálom nem megölelni magam 19 évesen, így nézek hogy mi van. Nagy nehezen kiszenvedtem magamból négy fát és így nézi és jönnek a már a kérdésben említett kérdések. Nekem a rajz nem jelent semmit csupán egy rajz. De kérdezgetett tovább, én meg ott néztem hogy mi az a levegőből a vagy a földből kapta a betegséget? Én meg ez csak egy rajz nem létezik mi az hogy honnan kapta mit tudom én mit akar, ez csak egy fa rajza amit kínomban kiszenvedtem magamból.


A vége az lett hogy nem tudott kihúzni belőlem semmit, csupán rám helyezett egy csomó nyomást, megzavart, és elidegenített. Úgy hogy legközelebb már nem oda mentem.

2021. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Így van, aki ilyenekben hisz, az mehet akár rontást is levetetni, ez kb. ugyanaz a kategória.
2021. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Hetes, az feltűnt, hogy a hatos válaszoló nem ezt mondta, csak azt, hogy neki nem jött be?

Amúgy neked pszichológusi vagy pszichiáteri képzettséged van, hogy ennyire ismered a projektív tesztek módszertanát?

2021. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem, hanem van legalább egy csepp eszem.
2021. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Tehát semmi ismereted róla. Nem kell ezt szégyellni, csak ilyenkor a legtöbben inkább csöndben maradnak ahelyett, hogy hülyeségeket beszéljenek. Majd ha lesz diplomád az említett területeken, és elvégeztél néhány módszertani kutatást a rajztesztek reliabilitásáról és validitásáról, akkor meghallgatjuk azoknak az eredményét. ;)
2021. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!