Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sokan miért hiszik azt, hogy...

Sokan miért hiszik azt, hogy a nemi betegségeknek nevezett betegségek csak szexuálís úton tudnak terjedni?

Figyelt kérdés
Sőtt szakkonyvek leirják pl. HIV így fertőz a legjobban, a drogokkal foglalkozó szakkönyv meg azt hogy a legjobban a közös tűvel, szóval összevetve valamelyik már itt téved és ez még nem laikusok véleménye.
2021. máj. 6. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Csak, azt mondják, hogy legjobban, de nem azt, hogy csak így.
2021. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintrm, ezt csak a buta emberek hiszik.
2021. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:
96%

Lehet, hogy itt valamiféle értelmezési probléma van. A HIV elsősorban nemi úton terjed. Más úton is terjedhet, de ezek aránya eltörpül a szexuális úton történő megfertőződésekhez képest. Nem tudom mi áll a drogokkal foglalkozó szakkönyvben, de gyanítom, hogy a könyv azt akarta írni, hogy a *droghasználók között* terjed elsősorban a közös tűhasználattal a HIV.


De józan paraszti ésszel belegondolva, meg némi statisztikát ismerve a népesség kb. 70%-a szexuálisan aktív, míg pl. a heroin használók a népesség 2-3 ezrelékét teszik ki. Vannak afrikai országok, ahol a népesség negyede-harmada HIV fertőzött, és nyilván nem a népesség negyede-harmada olyan drogfogyasztó, aki tűt használ.

2021. máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én is jeleztem a biosz tanáromnak, hogy egyik témakörben a HIV 80%-ban nemi úton terjed, a drogoknál meg az írja hogy a HIV-esek 80%-a tűhasználó.
2021. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Meg láttam már videót ahol azt mondja a keresztyén csaj, hogy semelyik óvszer nem védi ki a HIV-et, ami mondjuk szintén elég faxság, már nem állati bélből készül a legtöbb+ ha HIV es akkor házasságkötés után is az lesz..
2021. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!