Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a több: a prímek száma...

Melyik a több: a prímek száma 10^100-ig, vagy a prímek összege 10^50-ig?

Figyelt kérdés

2021. jún. 10. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Az összeg valószínűbb.
2021. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Prímek összege 10-től 50-ig a több.
2021. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az hatvány, nem től-ig.
2021. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Igen, igazad lehet, elnéztem.


Szerintem még így is az összege.

2021. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezeknek a tippelgetős válaszoknak igazán sok értelme van...

Közelítve az a kérdés, hogy x/ln(x) integrálja nagyobb-e N-ig vagy 1/ln(x)-é N^2-ig. Wolfram alpha szerint a kettő aránya 1-hez tart, tehát a kérdező szándékosan szopatós kérdést írt ki, amiről többet tud mint az itt válaszolgatók, de valamiért élvezi ezt

2021. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem szopatós kérdésnek szántam. Azt láttam hogy kis számoknál nagyjából egyenlőek, de az összeg majdnem mindig kevesebb.

Arra lettem volna kíváncsi, hogy a nagy számoknál hogy van ez, ugyanígy, vagy végleg eldől valamerre?

Attól, hogy a kettő aránya 1-hez tart, még lehet hogy az egyik mindig

vagy legtöbbször nagyobb lesz, mint a másik.

Pl. n/ln(n) ~ pi(n), mégis utóbbi mindig nagyobb (asszem n>=11 esetén)

2021. jún. 10. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Most jobban megnéztem, a fenti kettő aránya nem csak 1-hez tart, hanem pozitív N-ekre egzakt 1, a két integrálfüggvény ugyanis Ei(2*ln(N)) és li(N^2) amelyek N>0-ra egyenlőek.

Tehát a szokásos prímsűrűség 1/ln(n) közelítéssel nem fogjuk tudni megválaszolni, hogy általános N-re az N alatti prímek összege vagy az N^2-ig előforduló prímek száma a nagyobb. Ehhez mindenképp magasabb matematika kell, és valószínűnek tartom, hogy jelenleg az se tud rá választ adni.

Azért gondolom így, mert a pi(n) - li(n) kifejezésről például tudjuk, hogy végtelen sok alkalommal vált előjelet, de a mintázatát nem, sőt, még az első ilyen n nagyságrendjét se ismerjük. Annyit tudunk, hogy 10^316 körül van egy váltás, de hogy az az első-e vagy a századik, fogalmunk sincs.

Tekintve hogy az összeg vs darabszám problémád is ezekre a blokkokra vezethető vissza, simán lehet hogy a kérdésedre is hasonló a válasz, hogy nagyon sokáig az egyik vezet, látszólag megállíthatatlanul nő az előnye, de aztán egy bazi nagy N-nél fordul a kocka, majd egy még nagyobb N-nél ismét, és a végtelenségig oda-vissza veszik át egymástól a vezetést.

2021. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Köszönöm!
2021. jún. 11. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:

A jövőben amúgy azt javaslom, hogyha ilyen kérdéseket írsz ki (tudom hogy szoktál) légyszi az addigi gondolatmenetedet is írd le a kérdés alatti szövegben. Jelen esetben amit a #6-osban leírtál, azt leírhattad volna a kérdés szövegében is: észrevettem valami érdekeset, prímek összege N-ig kb annyi mint a számuk N^2-ig, lehet-e erről tudni valamit?

Ez konstruktívabb mint a találós kérdések.

2021. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!