Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy a férfi...

Ákos13 kérdése:

Miért lehet az, hogy a férfi tudósok igen jelentős hányada szűzként hal meg? Vajon ők a szexualitást, a nőkkel való kapcsolatot alsóbbrendűnek tekintik a tudományos munkáikhoz képest? Vagy egy bizonyos IQ felett már nem működnek a társas kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Számos példát tudnék erre felhozni, napestig tudnám sorolni a tudósokat, akik valószínűleg soha nem voltak nővel, többen maguk is elismerték ezt:


Isaac Newton fizikus, Henry Cavendish fizikus, Erdős Pál matematikus, John Dalton fizikus, kémikus; Nikola Tesla fizikus, feltaláló; Lewis Carroll matematikus, író, hogy csak a legismertebb példákat említsem.



2021. jún. 20. 02:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

Nos egyrészt azért, mert van, amelyikük meleg volt, például. Egyes vélekedések szerint Newton is az lehetett.

Ennyire nem lehet általánosítani. Azért, mert a tudósok ismertebbek, mint mondjuk az asztalosok, és ezért tudjuk őket emiatt vizsgálni, az nem jelenti azt, hogy más munkakörben ne lenne hasonló aránya a nőtlenségnek.

Ellenpéldát is lehet hozni. Ott volt Euler, aki híresen rossz természetű volt, mégis lettek utódai, és még ma is élnek leszármazottjai.

2021. jún. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Hát régen a nagy emancipáció és női egyenjogúság előtt nem nagyon volt szokás felvenni a kutatóintézetekhez, akadémiákra és egyetemekre szép és okos tudóscsajokat, így aki egész pályafutását a tudománynak szentelte - hétfő reggeltől vasárnap estig kísérletezett, problémákon gondolkozott vagy egyenleteket oldott meg - annak jó eséllyel kanbuli volt az élete.
2021. jún. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem azért, mert a legkiemelkedőbb tudósok között sok a zseni, kivételes karakter, ami gyakran nem csak a tudományos eredményekben nyilvánult meg, hanem pl. a kapcsolatokban, a hétköznapokban való működésben, stb.

Hasonló a helyzet a legkiemelkedőbb költők, zeneszerzők, stb. esetében.


#2 Ez nem jelentett akadályt, épp ellenkezőleg. Régebben abszolút nem volt szempont, hogy a nő szellemi partnere legyen a férfinak. Biztosítson meleg, kényelmes otthont, szolgálja ki az urát, szüljön gyerekeket és lássa el őket is, ez volt az elvárás a női emancipáció előtti időkben. És ezzel pont, hogy szembe ment, ha a nő energiát szánt a tanulásra, kutatásra, stb-re. A szakmák nagy többsége "kanbuli" volt.

2021. jún. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
#3: Ez igaz, de egy tudós férj a kényelmes és kiszámítható életet aligha tudta biztosítani, csodabogárnak számítottak akik sorsa kétes. Utólag persze tudjuk, hogy nagy nevek lettek belőlük, de akkor ez közel sem volt így, nem járt társadalmi megbecsüléssel, ez a 19.-20. század során változott meg. Egy kockázat-haszon elemzésben egy tudós házassági ajánlata (vagy akárcsak randevú meghívója) valószínűleg alulmaradt volna egy katonatiszthez, kereskedőhöz vagy földbirtokoshoz képest.
2021. jún. 20. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%
Egy ilyen kiemelkedő tudóst nem lehet átlagos emberi mércével mérni. Én messze nem vagyok zseni, de én sem értem, miért ennyire fontos a szex. Oké, jó, tényleg az, de ennyire akkor sem kéne a középpontba helyezni. Az egész világ a szex körül forog, ez azért túlzás. Nekem is sokszor a munkám a fontosabb. Hát akkor egy Tesla kaliberű tudós számára hogy a fenébe ne lenne az!
2021. jún. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%

Két feleségem volt, de több mint tizenöt éve már egyedül élek.

Most mit mondjak, többet kefélek, mint amikor nős voltam, szerintem gyakrabban is, mert nem állandóan az unalmassá vált nejemet ölelgetem.

A munkahelyemen semmit nem tudtak rólam, házinyúlra nem lövünk, abból csak baj lehet, szóval vannak kétségeim a tudós urak szüzességét illetően. Most miért baj az, ha nem mindenki tárja ország-világ elé, kit kamatyol?

2021. jún. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Most hozzam fel ellenpéldának Szent-Györgyit, aki négyszer nősült (volt hogy elszerette a kollégája feleségét, de 72 és 82 évesen is házasodott, huszonévesekkel meg harmincasokkal) vagy Robert Kochot, aki 47 évesen vált el, hogy elvegyen egy 17 éves színésznőt? Elég sok tudós van, mindenre találsz példát.
2021. jún. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 molnarmarcell21 ***** válasza:
84%

A nőtlenség nem jelent szüzességet :)

Sőt, a házasság sem jelent szexet, más volt a funkciója régen.


A férfiak a szexet krvázással oldották meg korábban.

2021. jún. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 sadam87 ***** válasza:
86%
Hollófernyigeshez csatlakozva: hoztál pár példát olyan tudósokra, akik (valószínűleg) nem éltek nemi életet. Kismillió példát lehet hozni az ellenkezőjére. Szent-Györgyi mellett nekem többek között Marie és Pierre Curie, illetve Grety és Carl Cori jut többek között eszembe, két házaspár, akik a közös munkájukért kaptak Nobel díjat. De például Charles Darwinnak is volt felesége, gyerekei is, az egyikkel közös kutatómunkát is végzett. Linné csak azért ment Hollandiába orvonsak tanulni, hogy elvehesse a feleségét (ez volt az após feltétele). James Lovelock (aki leginkább a Gaia hipotézisról ismert) az első felesége halála után 69 évesen házasodott újra. Francis Cricknek két felesége és három gyereke volt. James Watson is házas, két gyereke van. Szóval lehet kismillió ellenpéldát is hozni. Anekdotikus érveléssel nem lehet bizonyítani (sem cáfolni) egy állítást.
2021. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%

#9

Gratulálok, hoztál fel példákat teljesen átlagos házaséletet élő tudósokra.

Az nem anekdotikus érvelés, hogy a kérdező felhozza a középiskolai tananyagban szereplő tudósok 10 százalékát egy olyan dologra példaként, ami egyébként kb. 1 százalékos a teljes társadalomban.

2021. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!