Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most akkor bele tudnak nyúlni...

Most akkor bele tudnak nyúlni az időjárás alakulásába, vagy nem?

Figyelt kérdés

Egyre érdekesebb kis hazánk időjárása is, a világ egyéb országainak időjárása pedig pláne. Egyre többször történik olyan, ami eddig nem volt, amit valami fura magyarázattal próbálnak az időjósok lenyomni a torkunkon. Persze, értem én, klímaváltozás, stb., lesznek itt még érdekességek, na de akkor is. Sok dolog nem tűnik természetesnek. Pl. szárazföldek felett, ahol nem adottak a körülmények tornádók kialakulása. Vagy például Magyarországon, mióta beköszöntött a június, egyetlen nap sem volt, amikor borult idő lett volna. Vakító napsütés, és szinte mindig 30 fok felett. A tavasz szintén olyan volt, amilyen még eddig sosem. Összeesküvék elmélet, vagy sem, de mintha az "időjárás" a magyar mezőgazdaságot akarná tönkretenni.

Nálunk egészen tegnapig másfél hónapja nem esett az eső, miközben Mo-n az egyik legcsapadékosabb hónap a június. Olyan, mintha valami nagyon nem stimmelne.

Nyilván nem arra gondolok, hogy "kemtrél" meg hasonlók, de egyre inkább olyan érzésem van, hogy manipulálni próbálják az időjárást valamivel. Csak éppen nem mindig úgy sül el, ahogy akarják, magyarán kísérleteznek hogyan is lehetne úgy alakítani, ahogy egyes emberek szeretnék.

Tök laikus vagyok, nem értek hozzá, csak amolyan "józan paraszti ész" alapján fura minden.


Bocsánat, ha valakinek a zagyvaságommal raboltam az idejét, csak régóta gondolkozom már ezeken a dolgokon. Kinevettük régen azokat, akik azt mondták, hogy az időjárás irányítva van, de mi a helyzet, ha tényleg így van?



#időjárás manipulálása
2021. júl. 10. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Lokálisan minimális befolyással képesek rá lenni. Távolról manipulálgatás baromság, tornádóidézés meg kánikila teremtése még inkább.
2021. júl. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
92%
Nem tudnak. Minimális mértékben, lokálisan tudunk pár dolgot tenni - pl felhők oszlatása egy nagyon kis területen - de bármi nagyobb mértékben esélyünk sincs befolyásolni az időjárást.
2021. júl. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont ilyesmikre gondolok. Nem arra, hogy Soros Gyuri bácsi otthonról valami playstationnel irányítja a bolygó időjárását. :D


De az, hogy csak kis területeken belepiszkálnak, befolyással lehet nagyobb területek időjárására is, nem? Mint valami "időjárási pillangóhatás" vagy mit tudom én. Tehát pl. ezek a jégelhárító cuccok. Ha jól tudom úgy működnek, hogy valamiféle anyagot juttatnak a légkörbe, ezáltal nem lesz jég. Na de biztos, hogy okos dolog csak kis területeken is belenyúlni? Nem lehetnek szerintetek ennek komolyabb következményei hosszú távon?


Bocsi még egyszer a laikus fogalmazásért, annyira azért nem érdekelt még eddig a téma, hogy tudományosan is beleássam magam. :)

2021. júl. 10. 10:36
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

A pillangóhatás egy túlmisztifikált és többszörösen félreértelmezett kifejezés, kár is minden második sorban leírni.

Az viszont igaz, hogy minden hatással van mindenre, és egy felhőoszlatás is beláthatatlan következményekkel járHAT, ennek valószínűsége viszont csekély.

Az időjárás direkt befolyásolására pont annyi lehetőségünk van, mint az indiánok esőtánca. Hinni lehet benne, hogy ha valamit csinálunk, akkor valami történik, de ennél többet nem lehet elmondani.

2021. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Itt gyakorlatilag nem számít a pillangóhatás.
2021. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

"Összeesküvék elmélet, vagy sem, de mintha az "időjárás" a magyar mezőgazdaságot akarná tönkretenni."


Svájcban mióta beköszöntött a tavasz nincs olyan nap, hogy ne esne az eső. Lehet a svájci mezógazdaságot is tönke akarják tenni. :D

Tavaly és tavaly előtt ilyenkor 30+ fok volt, most 21 fok van és az elmúlt másfél hónapban nem is nagyon volt 27 fok felett, legfeljebb 1-1 napra.


Veszel egy USB-s digitális vevőt, fabrikálsz egy antennát hozzá - ez megvan kb 10 000 forintból - és minden egyes NOAA átrepüléskor megkapod a meteorológiai műholdak adatait és pontosan ellenőrizni tudod, hogy fentről is olyan-e, mint lentről(az orosz műholdakról is ugyanígy jön, csak ott mókolni kell az adattal). Te magad tudod függetlenül ellenőrini mi a valóság és felállíthasz egy saját elméletet, igazolni vagy cáfolni tudod az ezzel kapcsolatos üsszeesküvés elméleteket.


" nem értek hozzá, csak amolyan "józan paraszti ész" alapján fura minden."

Dávid Gyula azt szokta mondani, hogy a józan paraszti ész az amit 6 éves korodig megtanulsz :)

2021. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
77%
Végre megérkezett a témakörhöz kapcsolódó konteó. Már hiányérzetem kezdett lenni.
2021. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
(Közben eltüntették a hozzászólást, amire reflektáltam, szóval így a #7-ben írtak tárgytalanok.)
2021. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!