Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Állítólag az űrben -273 C fok...

Állítólag az űrben -273 C fok van de ha nincs semmi akkor mi tárolja a hideget?

Figyelt kérdés
2021. aug. 1. 07:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A Földön a levegő meg a víz tárolja a hőmérsékletet, de ha az űrben nincs semmi akkor miert, mitől van hideg?
2021. aug. 1. 07:05
 2/11 Sh4dowth3w0lf ***** válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint a hideg valójában a hőenergia hiánya, tehát pont azért van hideg, mert nincs semmi ami hőenergiát tárolna.
2021. aug. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
A hő a molekulák mozgásából ered. Ha nincs molekula, nincs hő. Az intergalaktikus térben egy köbkilométer térre esik egy atom. Teljes hideg van:)
2021. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kérdező azt akarja kérdezni, hogy miért nem -végtelen a hőmérséklet az űrben.

Erre a válasz nagy vonalakban: definiálták az abszolút 0 hőmérsékletet, vagyis azt az elvi hőmérsékletet, aminél hidegebb nem lehet, ez 0 kelvin. A különféle számításokból az derült ki, hogy ez kb. -273 Celsius-foknak felel meg.

2021. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes kérdés. Ha egyszer az derülne ki, hogy 273-nál hidegebb is létezik valahol, az miben változtatná meg a ma ismert fizikát ?
2021. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"273-nál hidegebb"

Ez akkor fordulhatna elő, ha a részecskék nem állnának, hanem még ennél is lassabban mozognának.


"az űrben -273 C fok van"

Pontosabban: -270⁰C van. Ez annak a sugárzásnak a hőmérséklete, ami kitölti az egész űrt.

De ez csak ott igaz, ahol már nem erős pl. a Nap hatása.

2021. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mondjuk ezt nem tudtam, hogy az okozza a leghidegebbet, hogy leállnak a részecskék. Logikus.
2021. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Ja, mondjuk ezt nem tudtam, hogy az okozza a leghidegebbet, hogy leállnak a részecskék. "


Pont ezzel sikerült a tudósoknak a leghidegebbet előállítania.

Képesek voltak a részecskék rezgését mérni és olyan hullámokat küldeni rájuk (lézeres hűtés!) amelyek ellentétes fázisa miatt kioltották a részecskék saját belső rezgését. Majdnem az abszolút 0-t sikerült elérniük ezzel a módszerrel csak kicsivel voltak fölötte.


[link]


[link]


Sőt mentek lejjebb is bár ez még viták tárgyát képezi:

[link]

2021. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Érdekesség: a "negatív hőmérséklet" nem hideget jelent.


[link]

2021. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, én nem értettem meg a cikket bármennyre is erőltettem az agyam.
2021. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!