Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Izrael miért szenved a Covid-t...

Izrael miért szenved a Covid-tol? Mikor ott nagy az oltottak száma.

Figyelt kérdés
2021. aug. 3. 01:26
1 2 3
 1/24 2*Sü ***** válasza:
94%

Ahogy a világ többi táján is, itt is a következő a helyzet:


Az emberek kb. kétharmada van beoltva. A népesség maradék egyharmadában, illetve azok körében, akik be lettek oltva, de mégsem alakult ki náluk a védettség – ugye a védőoltás nem ad 100%-os védelmet – a járvány ugyanúgy tud terjedni, mint ahogy eddig is.


Ott is megjelent a delta variáns, ami jóval fertőzőbb, ami miatt egy jóval nagyobb átoltottsági szint biztosítana elegendő mértékű nyájimmunitást.


Viszont a védőoltásnak köszönhetően a fertőzöttek számát nem követi arányosan a halálos áldozatok száma ott sem, tehát valamivel jobbnak tűnik a helyzet. Ez abból fakadhat, hogy jellemzően a fiatalabb korosztályban nagyobb az aránya az oltáselleneseknek, az oltás/járványszkeptikusoknak, vagy azoknak, akiket egyszerűen nem érdekel ez az egész. (Ez perce csak egy logikus spekuláció, de van már pár felmérés néhány országból, ami azt mutatja, hogy „negyedik hullám” esetén – ami valahol inkább csak a harmadik, valahol meg az ötödik – tényleg ez a helyzet.) A fiatalabb korosztály meg kevésbé veszélyeztetett, alacsonyabb volt eddig is a halálozási arány. Az idősebb korosztály, illetve a krónikus betegek sokkal veszélyeztetettebbek, ők jobban is tartottak a járványtól, így az átoltottság már csak ebből fakadónak is magasabb. Meg életkori sajátosságok miatt is, egy idős ember volt már párszor beteg, kevésbé hajlamos is a lázadozásra, ha azt mondják, hogy kell és hat az oltás, akkor beoltatják magukat és kész.


Ennek akár lehetne örülni is, hiszen így magas átoltottsággal egy jóval kisebb halálozási rátájú járvánnyal kell harcolni, ami látszólag kisebb mértékű korlátozásokat tesz indokolttá. A gond inkább ezzel vírusevolúciós szempontból van. Oké, hogy a járvány kevesebb embert visz el, de a fertőzöttek számával nyilván növekszik a vírusok darabszáma, azzal együtt a szaporodások száma is, ami miatt nagyobb eséllyel, illetve rövidebb idő alatt jöhet létre egy olyan új mutáció, ami életképes, és valamilyen szempontból problémás (nagyobb halálozási rátájú és/vagy gyorsabban terjed és/vagy hatástalanok rá a jelenlegi védőoltások stb…).

2021. aug. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
6%
Átlett ejtve a buksitok.
2021. aug. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%

"Izrael miért szenved a Covid-tol?"


Miért? Izrael _szenved_ a covidtól? Folyamatosan csökken a halálozási arány Izraelben. Mostmár tényleg kb egy influenza szintjén van náluk. Ez már messze nem ugyanaz a "szenvedés", mint amikor sokkal magasabb volt a halálozási arányuk.


"Átlett ejtve a buksitok."


Valóban át lett ejtve néhány buksi. Például azzal, hogy az oltástól halottakat vízionáltak, vagy hogy az oltottak is ugyanúgy fognak hullani, mint az oltatlanok. Szerencsére nem jöttek be ezek az ezotériával egy szinten lévő jóslatok.

2021. aug. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első választ kiegészíteném azzal, hogy az oltás azért is csökkenti a halálozási arányt és a kórházak terheltségét a betegszámhoz viszonyítva, mert a mégis megbetegedő oltottaknál átlagosan kevésbé súlyos a lefolyás és kisebb eséllyel halnak bele, mint az oltatlan betegek.
2021. aug. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál adni egy linket kérdező arról, hogy mégis mennyire szenvednek a covidtól? Csak azért érdekel, mert én nem igen találtam ilyet.
2021. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
15%
Az oltástól ugyanúgy el lehet kapni a vírust és ugyanúgy lehet fertőzni,ráadásul a 3.-4. mutáció jelent már meg az oltások meg a legelső vírusra készültek tehát szép lassan hatástalanok lesznek. Most is mire a Pfizer kifejleszti a delta verziót már az omega variáns fogja halomra gyakni a népet.
2021. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

"Az oltástól ugyanúgy el lehet kapni a vírust és ugyanúgy lehet fertőzni"


Ezen annyit javítanék, hogy oltás után, ha mégis elkapja az ember, akkor rövidebb ideig lesz fertőző, és kisebb eséllyel adja tovább. Ez igazából így helyes.


"Most is mire a Pfizer kifejleszti a delta verziót már az omega variáns fogja halomra gyakni a népet."


Minél több a fertőzés, annál több a mutáció esélye, annál több a variáns. A korlátozások ha másra nem, a fertőzések számának csökkentésére, és ezáltal a mutációk kialakulására jók. Az oltással tovább csökkenthető a fertőzések száma, ezáltal a mutációk kialakulásának az esélye is. Igen, sajnos eljöhet az, hogy a mostani oltások már nem adnak védelmet az újabb mutációk ellen, mint ahogyan az influenza elleni védőoltást is évente változtatják.

2021. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

"Az oltástól ugyanúgy el lehet kapni a vírust"


A kérdés az, hogy mit értünk azalatt, hogy "ugyanúgy".


Ha kibicsaklik a bokád, attól még tudsz sétálni. Lassan, sántítva, fájdalomtól sziszegve, de mégis tudsz. Akkor most igaz az, hogy kibicsaklott bokával "ugyanúgy" tudsz sétálni?


Az ugyanúgy alatt általában azt értjük, hogy ugyanolyan hatékonyan, ugyanolyan mértékben. Hiába tudsz kibicsaklott bokával sétálni, az mégsem ugyanolyan. Lassabb, szenvedősebb, szarabb. Tehát nem igaz az, hogy "ugyanúgy tudsz sétálni".


Az oltottak is igaz, tudnak valamennyire fertőzni. Nem mindegyik, hanem egy nagyon kis részük, és azok sem olyan nagyon. Erre azt mondani hogy "ugyanúgy tudnak fertőzni", hát eléggé hazugság. Az oltottakból épp hogy csak elő tud sántikálni a vírus, és ez egy nagyon fontos különbség.

2021. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
8%

8

Ez a nettó baromság. Az oltott ugyanúgy elkapja és ugyanúgy fertőz. Attól melt beoltottak nem fog körbevenni egy fertőtlenítő burok. Ataknyod nyálad ugyanúgy terjeszti. Ha be vagy oltba talán kevesebb esêllyel halsz bele de ahogy halad előre a delta mutáns ez is kezd megdőlni.

2021. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
#9, ez nem így van. Ha be vagy oltva, akkor az immunrendszered már ismeri a vírust, és sokkal gyorsabban fog reagálni rá. Ahhoz, hogy valaki hatékonyan fertőzzön, a vírusnak el kell tudni szaporodni a szervezetében, különben nem lesz mit szétszórnia. Ehhez meg idő kell, ha az oltott immunrendszere 1-2 nap alatt legyőzi az egészet, vagy még gyorsabban, akkor nem lesz ideje elszaporodni a vírusnak.
2021. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!