Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik iskola a jobb?

Melyik iskola a jobb?

Figyelt kérdés
Hova menjek? 8.os vagyok, és itt van előttem a pályaválasztás, a közgazdászon, és a fogorvoson gondolkodom...de nem tudom eldönteni
2008. dec. 10. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kettő merőben más tudományokat részesít előnyben. Neked kell tudni első körben, hogy inkább matek-közgazdaságtan-idegen nyelvek áll hozzád közelebb vagy a biológia-kémia. Nyilván mindkét szakma elszántságot kíván ha menni akarsz velük valamire, akkor rengetegtanulás, kapcsolatok, stb.

Nem írtad, fiú vagy-e vagy lány, ez is fontos szerintem. Hiszen mint tudod, a nőknél örök kérdés a karrier-család téma...(talán ebből a szempontból a fogorvosi jobb választás)

Aztán figyelembe kell venni, hogy milyenek az anyagi körülményeid...mert ugye, egy orvosi egyetem elvégzése nem éppen olcsó mulatság, állami finanszírozás ide vagy oda.

Ha a közgazdászt választod, érdemes egy ilyen jellegű középiskolát választani, minél mélyebb nyelvtudást elsajátítani.

Igazából tanácsot nem adnék, mert a te életedről van szó. Egy biztos, nem könnyű ilyen idősen ez a kérdés. Beszélj minél több emberrel, lehetőleg az adott szakmában dolgozókkal, hogy tudd, mi vár rád.

2008. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a fogorvost választanám. De amúgy milyen sulik ezek? Mert egyetemet nem 8. után választ az ember..
2008. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Kossuth Lajos Kéttannyelvű Gimnázium


www.klg.sulinet.hu


ide járok,bárhova lehet ezután menni...

2008. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De miért kéne még választanod?...nyolcadikosoknak meg fakt sincs, nem?:) Valaki még tizenegyedikes koraban se tudja mit csinaljon, ne aggodj:)
2008. dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

van fakt.

már elkezdődtek,de még be lehet szállni...

gyere a berzsenyibe!!!!! ha okos vagy:) én nagyon szeretem.van biosz-kémia szak..

nehéz suli,bírni kell,de ha elvégzed innen tuti felvesznek egyetemre vagy fősulira.

2008. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj gimnáziumba, aztán majd 4 év múlva eldöntöd, hogyan tovább.
2008. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Azt válaszd amit SZERETNÉL csinálni, ez a legfontosabb véleményem szerint, igy soha nem lesz nyűg amit dolgozol hanem hivatás. Nincs rosszab mint olyan szakmában dolgozni amit az ember "muszájból" csinál. Gondold meg hogy mit is szeretnél igazán és azt válaszd.
2008. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Tök mindegy, hogy milyen középiskolába mész, csak ne gimnáziumba. Mert ha mégis úgy döntesz, hogy nem tanulsz tovább, akkor nem lesz hasznosítható tudásod. Szakmát ötöd/hatod éven gimnázium után elég nehéz szerezni. Nekem voltak olyan osztálytársaim, akik egy neves gimnáziumból jöttek át, de alig-alig bírták elvégezni a képzést.
2008. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsó válasszal nem értek egyet... Szerintem felvételizz egy jó gimnázium alap vagy nyelvi osztályába. Így még nyersz 2 évet, hogy eldöntsd, melyik szak érdekel jobban. 8. osztályos korban még elég nehéz a döntés, a tantárgyakkal sem foglalkozunk akkor még igazán. Ha egy jó gimnáziumot végzel, szinte bármi lehet belőled, de ha egy Közgazdasági szakközépbe iratkozol, sokkal nehezebb dolgod lesz, ha netán mégis azt a fogorvosit választanád. Üdv.
2008. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem valassz egy nagyon jo gimnaziumot, ahol van szinvonal, nagyon kell tanulni, es majd a 4 ev alatt kialakul hogy hova huz a szived.

Menj gimibe, es tanulj nagyon jol, most ez a lenyeg, meg van idod eleg!

2008. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!