Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a hangyacsta vagyis háttérz...

Mi a hangyacsta vagyis háttérzaj a tv-ben?

Figyelt kérdés
Nem biztos hogy háttérzaj, mert ha beledugsz egy lezárást az antennacsatlakozóba és egy Faraday-kalitkába teszed a készüléket, akkor is lesz hangyacsata ha bekapcsolod.

2021. aug. 29. 12:29
A kérdező szavazást indított:
A hangyacsata háttérzaj
A hangyacsata nem feltétlenül háttérzaj
Nem tudom
Nem tudom de érdekel
Nem tudom és nem is érdekel
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden elektronikus erősítőeszköz, sőt még egy ellenállás is zajt termel. Leginkább kritikusak ebből a szempontból a bemeneti fokozatok, mert ott még nagyon kicsi a jelszint. A zaj a tv képernyőjén „hangyacsataként”, a hangszóróból pedig „sustorgásként” jelentkezik. Ha a bemenetet rövidrezárják, akkor általában valamennyire csökken, de meg nem szűnik. Ez nem egy kívülről érkező háttérzaj, hanem a készülékben levő erősítő „termeli”.
2021. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom, hogy a háttérsugárzás is kis mértékben megjelenik a képernyőn.
2021. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok benne biztos, hogy az ugynevezett hatersugarzast teljesen lelehet arnyekolni Faradaykalitkaval. Ezt csak talalomra mondtam, de a kutatok gyakran, mely barlangokba, banyakba probalnak egzotikus reszecskeket erzekelni, mert massal nem tudjak learnyekolni a zavarast. Szoval lehet, hogy egy Faradaykalitkaban levo teven is keresztul kasul aramlanak a mindenfele reszecskek.
2021. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1-es írta, az áramkör saját belső zaja, amit hasznos bemenő jel híján az AGC extrém módon felerősít.
2021. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

#3 Válaszadó! Azt hiszem, te összevonod a kozmikus sugárzást, a háttér sugárzással. Nem azonos a kettő, bár a háttérsugárzás is kozmoszból jön.

*

Maradjunk annyiban, hogy a készülék alapzaja, háttérsugárzás, és a kozmikus sugárzás együtt csinálja a hangyacsatát!


A régi tévéken gyakori az AFxxx ( Pl. AF106) germánium tranzisztorral megoldott nagyfrekvenciás előerősítő. A germánium félvezetők hajlamosak arra, hogy idővel bezajosodjanak.

2021. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Maldoror válasza:
0%
Azt jelzi, hogy éppen nincs adás azon a csatornán, vagy nincs bedugva az antenna.
2021. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!