Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: Eső, sebesség...

Elméleti kérdés: Eső, sebesség, szél ? Többi lent

Figyelt kérdés

Régebben olyanon gondolkoztam, hogy vajon lehetséges-e az (Földi körülmények között), hogy egy jármű olyan sebességgel megy, hogy esőben nem éri víz azt, mert a – nem tudom, hogy milyen erő vagy hatás miatt – a jármű körül generált szél eltéríti az esőcseppeket. És tegyük hozzá, hogy a tetejét ne érjen eső, mert gondolom az elejét mindenképpen fogja érni. De azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a jármű elején beszökő esőcseppek végigfutnak a jármű tetején.

El lehet rugaszkodni a szárazföldi sebességrekordoktól is!


Mit gondoltok, hogy látjátok?



2021. okt. 21. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ez egy rendkívül hamar véget érő mutatvány lesz. Ha minden egyébtől el is tekintünk, a levegő és a víz sűrűsége között jó nagy a különbség, tehát mikor a sebesség keltette szél hatására nem ér a tetőre a csepp, akkor a szélvédőre csapódó vízcsepp hatása kicsit nagyobb a puskagolyónál, azaz a sofőrt szilánkokra "lövik".
2021. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Van ablak is...

Ott van például a TGV. Igaz, ha jól tudom, akkor vezető nélküli, de korántsem kell minden alkalommal lecserélni a mozdony elejét. Nem gondolnám, hogy akkora sebesség kelljen, hogy már az üvegen is át tud hatolni az eső. Egyéb szárazföldi járművek is vannak, amik 1000km/h fölött teljesítettek* és - igaz ugyan, hogy nem tudom, de gondolom, hogy nem 1 használatra tervezték.

* [link]

Ezt már kellően nagy sebességnek tartom, persze nem tudom, mert még nem láttam, hogy hány km/-h-s sebesség tud esőt eltéríteni.

2021. okt. 24. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!