Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik az izmokban.ha...

Mi történik az izmokban.ha nem áll rendelkezésre elegendo oxigén a szőlőcukor elegetesehez?

Figyelt kérdés

Ha valaki leirna nekem ennek a folyamatat nagyon megkoszonnem!! Izomlaz tudom,csak a folyamatat nemtudom.

Koszonom



2021. dec. 30. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor részben anaerob módon folyik az anyagcsere, ami tejsavas erjedést jelent.
2021. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
(Na jó, az "erjedés" egy elég népies elnevezés volt részemről, de tényleg arról van szó, hogy a szőlőcukor laktáttá metabolizálódik, miközben töredék annyi ATP keletkezik, mint aerob úton.)
2021. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit kiegészíteném első válaszoló válaszát.


A biológiai oxidáció több szakaszból áll. (egészen pontosan 3). Az első szakasz a Glikolízis amikor is C6H12O6-ból keletkezik 2 Piroszőlősav, 2ATP, 2NADH2. Ez mind anaerob, mint aerob közegben lejátszódik.


Utánna a biológia oxidáció annak függvényében megy tovább, hogy van-e oxigén, vagy nincs. ( az élőlény feltud-e venni oxigént). Itt csak a 2 Piroszőlősav, 2ATP, 2NADH2 használja fel.


Ha nem tud, akkor ez a folyamat kétféleképpen végződhet tejsav képződik (ez történik az izomban is anaerob közegben, vagy baktériumoknál is) vagy etanol képződik+CO2.

Remélem tudtam segíteni.

2021. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Így már tiszta

2021. dec. 30. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!