Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a magyarázat erre a jelensé...

A nagy Levin kérdése:

Mi a magyarázat erre a jelenségre?

Figyelt kérdés

Ha két rádiót egymás mellet bekapcsolok ugyanarra a frekvenciára, ugyanazt az adást hallhatom mindkettőből, de egy minimális "elcsúszással". Mi okozza ezt?

Ps: nem tudom, hogy a mai technikai feltételek mellett is fennáll-e ez, én kb. húsz éve figyeltem meg.



2021. dec. 31. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformák, más a késleltetésük.
2021. dec. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Van olyan rádió, amelyik összesen 3 fokozattal állítja elő a műsort, meg van olyan is, amelyen összesen 9 fokozaton is átmegy a befogott jel.

Több fokozat = több jelfeldolgozási idő.

2021. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Két különböző típusú rádió felépítése nagyon eltérő is lehet. Ahogy előttem is írták, emiatt amíg a jel az antennától eljut a hangszóróig, az kissé eltérő idő alatt történik meg.
2021. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a két analóg rádió ugyanazt a műsort vette ugyanabból a forrásból, akkor biztosan nem tudtál érzékelni köztük különbséget.

Az esetleg lehetséges, hogy az egyik az adótorony jelét vette, a másik meg műholdas láncon át a kábelszolgáltató jelét. Úgy már elképzelhető érzékelhető különbség.

2021. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


BUÉK!

2021. dec. 31. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!