Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gépészmérnök fizetés mennyi...

Gépészmérnök fizetés mennyi kb? sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Újabb "tökéletes" jelentkező.
2010. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Hiány van belőle, jól keres, csak nehéz eljutni a végéig:)


Nem árt, ha jó vagy reálból.

2010. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

"sokat kell tanulni?"


Ha ez kérdés, akkor meg se próbáld.


"Gépészmérnök fizetés mennyi kb?"


Nem ritka a 250 körüli kezdőbér.

2010. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Előbb inkább teljesítsd az általános iskola 8 osztályát.. :-D
2010. szept. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
drágautolsó.köszönöm a válaszod.és 11es vagyok:)
2010. szept. 13. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha a pénz motivál, akkor inkább bele se kezdj. A matek szigorlatot nem fogod tudni megírni, ha csak az hajt, hogy mennyi a kezdő fizu.

Igen, jól lehet vele keresni, nagyon sokan szeretnék elvégezni, mert jól fizet, de a töredékének sikerül csak.

Én gépészmérnöknek tanulok, nincs hétvégém, nincs nyugodt estém, ma talán eljutok moziba, úgy, hogy egy fél éve nem voltam. Hazajövök az egyetemről, a fejemre húzom a takarót és alszok. Felkelek és tolom sokszor este 2-ig a rajzokat, a számításokat. Lehet, hogy tényleg szép lesz a kezdő fizum, de nem az hajt.

2010. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
A fizetésről nem sokat tudok, de azt tudom, hogy rengeteget kell tanulni. Meggebedni azért nem kell, de nagyon sok tanulás kell ahhoz, hogy minden sikerüljön. Átlag 3-4 óra elég ha nincs zh időszak, mert olyankor délután 3tól éjfélig tuti, hogy tanulás van. A rajzokról nem is beszélve.... Szóval ha nem akarsz nagyon tanulni akkor semmiképpen se válaszd ezt a területet és akkor se ha nem vagy jó matekból és fizikából, mert az minden alapja. És egyre több lány van a karon.... én is az vagyok és szeretem:)
2010. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sokat kell tanulni?+?%?%+! Az nem kifejezés.

Igaz én levelezőn járok munka mellett de sok nappalis ismerősöm van több suliban is(bmf,bme,de,gamf,stb).

Mechanika1 első előadásra elkéstem,mert 40éves veterán motorral indultam suliba(200km táv) és elszámoltam az utazótempót és akik utolsóként értek oda a dupla nagyságú lépcsős nagy előadóteremben oldalt álltak a lépcsőn!

Mechanika4 már kb. 30fős kisterembe volt és nem volt teli.

Gépelemek első vizsgán 19ből 19en megkaptuk pár perc alatt az egyest(nekünk legalább volt aláírásunk vizsgára jelentkezéshez)

Soroljam még?

10éve javítok járműveket meg "terveztem" már kisebb átalakításokat(tuning,korszerűsítés,stb),stb és nagyon kemény nekem is a suli.



Szerintem csak megszállott műszaki bolondoknak való ez a szak :)



Fizetés?

Tudja a fene, hallok 150től 300ig nettóban mindent de bízok benne diploma után is járművek közelébe fogok dolgozni és többet fogok keresni mint csak szakmákkal.

2011. jan. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Én gépészmérnöknek tanulok. Szerencsére már tanulmányaim vége felé közeledem és ha mást nem, azt elmondhatom, ez egy olyan szak, amit ha az ember jól akar csinálni, tehát minden tárgyat elsőre teljesíteni 3-4-5 érdemjegyekkel, akkor azzal kell számolni hogy szinte semmi szabadidő nem marad.

ZH időszakban iszonyú nyomást kell elviselni, hogy akár a heti 8-9 zh-t teljesíteni tudd. Vizsgaidőszakban ugyanez, csak több a követelmény, de legalább napközben nem kell bejárni(amennyiben nappalison csinálod).

Nem akarok senkit megrémíteni, de ez egy olyan szak, amit tényleg csak az kezdjen el, aki hajlandó tanulni, küzdeni a céljaiért, álmaiért.

Akik nem, azok vagy kiszóródnak az első félévben, vagy 6-7(-8)évig csinálják az egyébként 3 és fél éves képzést...

2011. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Anyámék nemadtak válasza:
100%

Na most annyit elárulok, hogy nem rég kezdtem én is a szakot, többet tanultam csak így az elején mint eddig összesen, de már tudom hogy legalább 1 évet csúszok!

Aki a középfokú tanulmányai alatt úgy érezte, hogy nehézkesen érti meg vagy nem is érti meg a matematikát, netán sokat kellett rá készülnie annak üzenem, hogy megnyugodhatnak mert az még csak "játék a számokkal".


Matek,fizika, mechanika - ha ezeket szereted és nagyon elkötelezett vagy a téma iránt azt mondom vágj bele.


(130-felvett diákból jó ha 15-20 elvégzi egyáltalán a szakot!)

2012. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!