Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik a világ?

Létezik a világ?

Figyelt kérdés

Ha létezik a világ, mióta létezik? Hogy létezhett mindig is a világ, ha az idő és a tér az "ősrobbanáskor" született meg? És azelőtt mi volt? Az ősrobbanás előtti előtt? Ami még azelőtt van? Merthogy akkor még nem volt idő, így nem lehetett "előtt" sem. De akkor végülis létezik a világ?

Az "ősrobbanás előtt" sem létezik semmi. Akkor mi ez? Nem értem.

Hol lett volna valami ha nem volt hely ahol lehetett volna?

És mikor lett volna ha nem volt idő sem amikor lehetett volna?

Miből jött létre az "ősrobbanás" ha nem volt amiből letrejöjjön, mert ugye nem volt semmi? És a semmi az mégiscsak valami, mert a semmiből nem jöhet létre valami.


Találtam egy régebbi kérdést, ami alatt egy válaszoló tökéletesen leírja több kommentben is amit én itt el szerettem volna mondani.

Érdemes elolvasni, és megérteni.


Itt a kérdés linkje: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..



2022. márc. 7. 20:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy létezik. Különben hogy tudtad volna kiírni ezt a kérdést?

Hogy az ősrobbanás előtt mi volt, nem tudjuk, hisz nincs rá mód hogy vizsgáljuk.

2022. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De akkor ugye nem vagyok egyedül? Attól félek hogy ez a világ csak az én képzeltem szüleménye
2022. márc. 7. 20:14
 3/21 A kérdező kommentje:
képzeletem*
2022. márc. 7. 20:14
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szolipszizmusban hiszel, akkor de. Ha nem, akkor nem.
2022. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
és hogy mindenkinek saját világa van
2022. márc. 7. 20:14
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Inkább attól félj hogy kényszerzubbony fog kerülni rád, mert az írásod alapján lenne rá esély.
2022. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
65%
Ezt inkább az Ezotériába kellett volna tenned, mert pont azon az agyiszinten van.
2022. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jaj ne ijesszetek már légyszíves.
2022. márc. 7. 20:16
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondja már el valaki hogy miben higyjek mert különben még ma a pszichiátrián kötök ki, most annyira félek..
2022. márc. 7. 20:17
 10/21 anonim válasza:
100%
Oké, nyugi. Tavaly ilyenkor mi volt? Semmi. És jövőre? Semmi. Tehát arra akarok kilyukadni, hogy attól, hogy most ezen gondolkodsz, ettől még a világ nem változik meg.
2022. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!