Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nagyon érdekelne engem, hogy...

Karena26 kérdése:

Nagyon érdekelne engem, hogy vajon az ember, emberiség tudna-e a víz alatt élni (ha például a Föld felszíne lakhatatlanná válna egy katasztrófa, felmelegedés esetén)? Vannak erről tudományos hipotézisek, elméletek, kutatások?

Figyelt kérdés
Az egyik beszélgetős műsorban egy tudós azt mondta, hogy ez simán lehetséges lenne, de sajnos nem támasztotta alá ezt a kijelentését semmilyen tudományos kutatással. Tudtok emberekről, vagy projektekről, könyvekről, dokumentum vagy játékfilmekről, előadásokról, akik/amik ezzel foglalkoznak?

#víz #jövő #posztapokaliptikus #emberiség jövője #emberi élet a víz alatt #lakhatatlan földfelszín
2022. ápr. 30. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, ha valahonnan élelem és tiszta víz utánpótlást meglehet oldani, akkor nagyjából a tengeralattjárókban, űrállomásokban az elszigetelt életmódot már megoldották, szóval el tudom képzelni, hogy lehetséges. Szerintem víz alatti fix épületet is tudnánk csinálni. Sajnos kisfilmet vagy ezzel foglalkozó anyagot nem tudok nyújtani.
2022. ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen kizárva. Amire a létezéshez szükség van: levegő, víz, élelem. Ha ezek adottak, akkor életben maradsz. Az életminőség kérdése egy másik dolog. napfény (nem csupán D-vitamin), tavaszi virágzásnak az illatai, élőlények hangjai (madárhangok) – ez utóbbinak a jelentőségét többnyire a hiány idején lehet megfigyelni (de mp3 formájában lehet pótolni...).
2022. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Most is vannak víz alatti épületek, kutatóbázisok, stb. Csak nem elterjedtek, mivel drága, és bonyolult megépíteni őket. Meg nem sokan mennek önként és szívesen a víz alá élni. Ha nem lenne más megoldás, és lenne elég idő rá, akkor technikai értelemben le lehetne költöztetni sok embert. Nyilván a levegő és az élelmiszer ellátást meg kellene oldani. De a nemzetközi űrállomáson is folyamatosan élnek emberek.
2022. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen, az Orion űrhajós tévésorozatban. Csak sajnos mindig jöttek a varangyok.
2022. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!