Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most akkor hány évre van...

Most akkor hány évre van "tervezve" az ember az evolúció által?

Figyelt kérdés

Leggyakrabban azt olvasom, hogy 40-50, és ez is tűnik logikusnak. Illetve inkább a 40.

Egy 40 feletti ember már erősen öregszik, lényegében az orvostudomány tartja életben a többséget 40-50 körül.


Mi a leggyakrabban elfogadott igazság? Ez?


2022. máj. 12. 09:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
50%
2022. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz feladat megtalálni a választ manapság.

Figyeld csak!:

!Nagyjából 375 000 találat (0,34 másodperc)"

+google megnyitása 2 másodperc, kérdés beírása (4 szó) 5 másodperc

TÁDÁMMMMM!

2022. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, ha orvostudomány nem lenne, sokan meg se születnének és a szülésbe is sokkal többen halnának bele.

Szóval régen az volt, hogy sokan meg se élték a fiatal felnőtt kort különféle betegségek miatt.

A másik, hogy 40-50 körül persze, öregszünk és sokak orvosi ellátásra szorulnak, ugyanakkor itt se hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy lehet nem lenne rá szükség, ha egészségesebb életmódot folytatnánk.

Mondjuk nem tudom hogy a buddhista szerzetesek hány évig éltek, de szerintem köztük nem a 40-50 volt az átlag.., inkább jóval több.

2022. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 A kérdező kommentje:

honnantudhatnám



Az volt a kérdés, hogy az evolúció hány évre "tervezte" az embert.


Azt tudjuk, hogy néhány különleges esetben élnek kb 100 évig, meg azt is, hogy az orvostudomány életben tart.

2022. máj. 12. 09:46
 5/98 anonim ***** válasza:
66%
Bocs nem szóltam, hogy a linkelt oldalon található sokezernyi cikkböl legalább az elsö hármat elolvasni kb. 10 perc.
2022. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
100%

Nem tervezte. Nincs konkrét kor, változó, hogy kinél mikor kezd felgyorsulni ez a folyamat.

Úgy alakult hajdanán, hogy kb. 30-40 között már szép lassan romlanak a képességek, 40 felett pedig már nagyrészt kiöregedtek az aktív életmódból (pl. harcban, vadászatban vagy meneküléskor egyre nehezebben tartottak lépést a többiekkel). A szervezet is kb. erre "hangolódott", a szervek ebben a korban már lassabban regenerálódnak, a fogak ekkorra kezdenek elvásni, stb.

2022. máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy nem szelektálódott ki a sokáig élő ember, mert 40 év is bőven elegendő arra, hogy kellő számú utódja legyen és azokat nevelje addig, amíg önállóan életképesek nem lesznek.
2022. máj. 12. 10:03
 8/98 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ezt nem értem. Nem épp ezért kellett volna kiszelektálódniuk? :)

Mármint e fölött a kor fölött már nem okozott akkora kárt a csoportnak, populációnak, ha nem tudta lefutni a kardfogú tigrist.

2022. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kell jól fogalmazni, de érted...


Nem az maradt fenn tömegesen, aki 60 évig élt, mert ez már nem okozott semmilyen evolúciós előnyt. Egy 40, sőt, igazából egy 30 éves ember már szaporodott és csak ez a lényeg ugyebár.

2022. máj. 12. 10:13
 10/98 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ez mind igaz is egy nem szociális és nem technikai lényre, de itt azért tegyük fel, van két ág, az egyik olyan, hogy csak a közvetlen utódokat juttatja előnyhöz, míg a másik az utód utódját is, netán az utód utódjának utódját.

Belátható tehát, hogy valószínű az a törődő változat, aki az utódjának utódját is segíti, előnyhöz juttatja az a szaporodásban, így tehát a hosszabb életkor bár az adott egyedre csak közvetlen utódlási szempontból nem lenne indokolt, mégis, ha tovább él, azzal genetikai állományának több generáción tartó fennmaradását segíti.

De nem vagyok szakértő..

2022. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!