Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ürhajókat emberek vezetik,...

Az ürhajókat emberek vezetik, vagy teljesen automtikusan mindig gép vezérli, hogy történik az irányitás?

Figyelt kérdés
Üdv, a kérdés onnan jutott eszembe, hogy találtam ezt a játékot. [link] ISS Docking Simulator. Állitólag hasonlón képzik a valódi asztronautákat is, DE, azt is olvastam a neten, ill láttam doku filmen, hogy a dragon pl teljesen automatikusan dokkol gép vezérli, én igy olvastam, hallottam. Haonlót már anno a Szojuz -oknál is olvastam, hogy kb automata sőt még az ürsiklóknál is ezt olvastam, hogy mikor még repültek, kb gép végzett mindent és nem a pilóta vezette kézzel. . Ha valaki ért ehhez lenne szives elmagyarázni, hogy most akkor az ürhajókat, emberek kormányozzák, ténylegsen kell vezetni? (mint mondjuk 1 normális repülőt, igen tudom ezt is kb viszi a robot, de vezetni is kell kézzel) Vagy beülnek az inditó állásba, és a start után semmitse csinálnak, amig a "gép" újra haza nem érkezik? (úgy tudom vizen landol a kapszula) ,Szóval, hogyan müködik a rendszer, kell vezetni 1 ürhasjót? Ha a válasz nem, akkor miért képzik ki mégis az embereket pl kézi dokkolásra? (ezt maga a linkelt játék is irja, hogy hasonlón képzik a dragon személyzetét, de a kérdésem persze mindenféle ürhahjóra vonatkozik, szojuz dragon stb)
2022. máj. 18. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen is meg olyan. Van ami automatikusan dokkol van ami fél automata, volt ami teljesen kézi volt. Van olyan, hogy át tudja venni az automata leszállást kézibe (ilyen volt pl. az első holdra szállás, amikor leszállás közben átvették kézibe az irányítást).
2022. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1ES köszi, kilövéskor vagy visszatéréskor kell ezeket emberi kézzel irányitani?
2022. máj. 18. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már az űrsiklótól kezdve minden automata. Az űrrepülés a üres űrben nem bonyolult jól automatizálható. De lehetőség van akár a földről, akár az űrhajóból átvenni az irányítást, ha valamilyen műszaki probléma van, és változtatni kell. Az emberek a tartalék ha elromlik a gép.
2022. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai űrsikló nem volt képes teljesen automatán le és felszállni. Azt csak a Burán tudta.
2022. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 akkor kb az a helyzet mint a rendes repülőgépeknél, hogy kb robot viszi, de nyilván ha kell az ember átveheti a vezérlést? (gondolom olyan sose lesz, hogy a gépet nem lehet kikapcsolni).
2022. máj. 19. 11:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak alap szekvenciák, előre megadott pálya tartásához fix események, stb. De ebbe a folyamatba sok helyen és módon bele lehet (és néha kell) nyúlni. Olyankor lehet manuálisan irányítani, később paramétereket lehet állítani, és egy új szekvenciát indítani (pl. összetettebb pályakorrekcióhoz). Jó esetben ezeket a földről átküldik, de kézzel is meg kell tudni adni a hajón.
2022. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 köszi, tehát akkor néha kézi vezérlés is van.
2022. máj. 20. 10:42
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

Attól függ. A szovjetek az automatizációban hittek, náluk gyakorlatilag emberi beavatkozás nélkül ment minden - kivéve az olyan váratlan helyzeteket, amellyel az automatika nem tudott mit kezdeni. Ilyenkor az ember vette át a vezérlést.

Az amerikaiaknál jóval nagyobb volt az ember szerepe, náluk az asztronauták végig aktívan beavatkoztak a vezérlésbe.

2022. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet mostanában? PL spaceX Crew Dragon,.
2022. máj. 22. 13:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!