Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SNI-től megszabadulni? Vélemén...

SNI-től megszabadulni? Véleményeket légyszi!

Figyelt kérdés

A fiam most hatodik oszt9alyba jár. Első osztálytól van neki SNI-je, tanulási nehézségekre. Nincs semmiből felmentése.


Hamarosan újra kell majd mennünk erre a "felülvizsgálatra". Ezt én már nem akarom 3-4-5-re teljesít. Mi van akkor ha egyszerűen megtagadom a részvételt a vizsgálaton vagy nem írom alá a szakvéleményüket?


Milyen súlyos lépésekre számíthatok emiatt, esetleges következmények (jogi).


Előre is köszönöm a válaszokat.


2022. máj. 18. 20:44
 1/10 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Tanulási "nehézségre" nincs SNI.


"Sajátos nevelési igényű gyermek, tanuló: az a különleges bánásmódot igénylő gyermek, tanuló, aki a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrumzavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd."


Pontosan milyen kódot kapott?


Amúgy annak mi az értelme, hogy nem mentek el a felülvizsgálatra? Pont azzal lehetne változtatni a jelenlegi diagnózison, nem?!

2022. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kivancsi lennek a kódra!
2022. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, beszédfogyatékossággal indultunk, nem dadogás, megkésett beszédfejlődés.
2022. máj. 18. 21:06
 4/10 anonim válasza:
100%
Nekem is SNIm van matekból nekem idén lesz az utolsó vizsgálatom,de a kódot valahogy mindig elírják aztán engem csesznek le,én ilyenről nem tudok azt viszont igen hogy ha nem mennék el nem kapnám meg az új felmentést mert lejárt az már nem érvényes
2022. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4/4 Megkérdezhetem hány éves vagy, tehát meddig tarthatják valakin ezt a kódot?
2022. máj. 18. 21:11
 6/10 anonim válasza:
76%
Én 18 vagyok nekem addig adják míg az iskolát el nem végzem,tehát a te fiadnak közepiskoláig megadják de ha nem mégy el nem adják meg
2022. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondolod jogi lépések nem követnék a dolgot? Egyébként ez bekerül az érettségi vagy egyéb bizonyítványba?
2022. máj. 18. 21:15
 8/10 anonim válasza:
76%
Nem csak érettségin más tantárgyból kell vizsgázni.
2022. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. máj. 18. 21:20
 10/10 A kérdező kommentje:
1/9 privátban válaszoltam.
2022. máj. 18. 21:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!