Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az űrhajósoknak kell érteni a...

Az űrhajósoknak kell érteni a matematikához, ha igen miért?

Figyelt kérdés
Üdv én nyilván nem az leszek, viszont érdekel a téma, és valahol vagy olvastam, vagy a tv-be hallottam, hogy sok minden más mellett igen komoly matematika tudás kell annak aki asztronauta /kozmonauta szeretne lenni. (főleg az űrhajó pilótának, ha jól tudom, de ebbe nem vagyok biztos) , Szóval tényleg igy van? (meg gondolom fizikához se árt meg egy kis értés) köszi
2022. máj. 19. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha jól tudom - javítsatok ki, ha tévedek - az űrhajósok leggyakrabban mérnöki végzettségű emberek, azok közül is nyilván a legjobbak, ergo komoly matematika és fizika tudással rendelkeznek.
2022. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen? De miért? (én azt tudtam, hogy sokuk vadászpilóta/vagy berepülő tesztpilóta)
2022. máj. 19. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A pilóták is értenek ezekhez a dolgokhoz, tanulnak fizikát.

Egyébként meg valakit a világűrbe nyilván okkal küldenek fel, nem szórakozásból (ennek is eljön az ideje), hiszen nagyon drága dologról van szó. Ott ezek az emberek dolgoznak, méréseket végeznek gondolom, kísérleteznek. Ezen munka elvégzéséhez természettudományos végzettség, műveltség alap, mely matematika nélkül lehetetlen.

Nyilván kezelni kell az űrhajót is bizonyos esetekben, de a működtetését megint nem bízzák rá olyanra, aki nincs tisztában a működési elvvel, ami tömény fizika, tehát matek ismét.

Ha az űrállomáson valami elromlik, gondolom azt is nekik kell helyrehozni, ez pedig megint nem megy az előbbi tudás nélkül.

Összefoglalva: Gondolom ezek az emberek nem feltétlenül használják a munkájuk során közvetlen a matematikát, viszont olyan szakmáknak kell a kiemelkedő képviselőik közé tartozniuk, amelyekhez képzésük során hozzátartozott a matematika tanulása magasabb szinten.

2022. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 #2 Mindkettőben van igazság, az USÁ-ban jelenleg elvárnak egy mérnöki vagy tudományos felsőfokú végzettséget, viszont nem kell a legjobbak közt lenni, fontosabb követelmény a repülési tapasztalat.
2022. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es vadászgépen? Én laikus vagyok de müsorokból stb , nekem az jön le, hogy a legtöbb vagy berepülő pilóta vagy vadászpilóta. Legalábbis amerikában a NASA nál.


Köszi mindenkinek aki eddig irt, 3 neked külön köszönöm a részletes levezetést.

2022. máj. 19. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"a legtöbb vagy berepülő pilóta vagy vadászpilóta"

A hőskorban így indult, mert az űrhajózásnak még nem alakult ki a feltételrendszere. Úgy gondolták, hogy a katonai pilóta képzés rendelkezik olyan szigorú feltételrendszerrel, ami alkalmazható lenne, ezért első körben azt vették át, ill. azt finomították.

Manapság már azért elmozdultak a feltételek a tudományos vagy mérnöki tudás felé. Például ma már nem feltétlenül kizáró ok, ha valaki szemüveges vagy tömve volt egy foga, de az sem, ha nem tud repülőt vezetni. Viszont a legalább (valamilyen) mérnöki szintű tudás mellett továbbra is fontos az általános jó fizikai állapot, stressztűrés, koncentráció, logika, kommunikációs és csapatmunka készség, megbízhatóság.

2022. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os köszi. Elvileg a repülési elő tudás kb csak a pilótának kell nem? Azt hiszem vannak kb heten 1szerre (a siklókba azt hiszem ekkora volt a személyzet, az ürhajóba nem tudom hányan mennek)nem gondolom, hogy mindenkinek érteni kell a jármü vezetéséhez, bár úgy tudom javarészt automatikusan gép vezérli.
2022. máj. 19. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, mindenki megkapja az alapképzést, aminek része, hogy ismerjék a hajó rendszereit, például ha rádión utasítást kapnak valamire, akkor ne kérdezzenek vissza, hogy az micsoda, hol találom, mi van ráírva, hogy kell kinyitni a fedőpanelt, miféle csatlakozó ez, melyik menüpontba kell belépni, stb. Az űrhajót nem kell "vezetni", mint egy repülőt, inkább pl. pályaadatokat kellhet megadni, hajtómű indítást időzíteni, kezdeményezni, stb. De például egy manuális dokkolást nem kell mindenkinek tudnia.


[link]

[link]

[link]

[link]

2022. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ma már sok civil űrhajós vsn de régen kivétel nélkül vadászpilótákból lettek akiket tovább képeztek mérnök irányba. Az űrhajók.baromi bonyolultak és nagyon tudni kellett hogy mi hogy működik az első évtizedekben. Mára teljesen automatizált repülések vanbak egy gyorstalpalón átesett civil islehet űrhsjós ha az egészségügyilegalkalmas.
2022. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!