Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Úgy tudom sok ürhajós karrierj...

Úgy tudom sok ürhajós karrierje során csak 1-2 szer megy az ürbe, a maradék idejükben mit csinálnak,?

Figyelt kérdés
Üdv nem vagyok szakértő de életrajzokból pl kiderül a nevesebb asztronautáknál/kozmonautáknál, hogy volt aki csak 1-2 szer ment fel a világürbe. Miből áll a többi "munkaidejük" amit az ürügynökségnél töltenek? Mert gondolom évekről évtizedekről van szó amit pl a nasa-nál eltölt 1 ürhajós,. Szóval azon kivül, hogy fellövik öket és az ürbe mennek, mi a dolguk, akkor ha nincsenek az ürben?
2022. máj. 20. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Manapság gondolod? Általában tudósok, kutatók, akiknek csak "kiegészítő foglalkozásuk" hogy X időt eltöltenek az űrben.
2022. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Így van, kell pl. egy mikrobiológus a kísérletekhez akkor elkezdenek keresni egyet, aki vállalná és alkalmas is rá, és kiképzik. Kis kitérő: az Armagaddon c. (egyébként jó) film legnagyobb hülyesége is az volt, hogy fúrósokat képeztek ki űrhajósnak, nem pedig már kiképzett űrhajósokat fúrósnak.
2022. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 es igen a mostani időkben, :) köszi
2022. máj. 20. 11:27
 4/10 A kérdező kommentje:
2es köszi, ezt nem tudtam, hogy az ürhajóskodás inkább "mellékszál" .
2022. máj. 20. 11:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kiképzett űrhajós egyáltalán nem repült. A csapatnak mindig van egy tartaléka (ha valaki az egyik csapatból nem repülhet valamiért, akkor rendszerint az egész csapatot cserélik a tartalékra), értelemszerűen azok nem repülnek.
2022. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, hogy van tartalék, köszi. De gondolom ha úgy adódik, és mondjuK lehetőség szerint az is repülhet, akit 1szer már lecseréltek nem? "Nagyon sok kiképzett űrhajós egyáltalán nem repült." De Akkor mit csinálnak?
2022. máj. 20. 16:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Amíg aktívak, addig a programban vesznek részt, fejlesztésben, tesztelésben, utánpótlás kiválasztásban-kiképzésben, ezernyi feladat van ott. Amikor visszavonulnak, akkor új területet keresnek, felhasználva a tapasztalatot vagy akár az ismertséget.


[link]

2022. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi, gondolom van "ezer " dolog a földön is.
2022. máj. 21. 10:29
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
Hogy csak a legismertebb példákat említsem, mindkét magyar űrhajós alapvetően hivatásos katona (még pontosabban vadászpilóta) volt. És ez igaz szinte az összes szovjet űrhajósra is.
2022. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Alex köszi, gondolom igy van a jelenkor ürhajósaival is.
2022. máj. 22. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!