Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem értem a kémiát megmondanát...

Nem értem a kémiát megmondanátok ezeknek a megoldását?

Figyelt kérdés

Az a kérdés hogy..

1,Mi annak az alkán sav képlete melynek moláris tömege 144g/mol

2,kérdés:Egy keton 63,14 szenet 28,78% O2-t tartalmaz Mi az összegképlete a konstítuciós képletnek?

3.,..

Hány m3(köbméter)standart állapotú Co2-t képez 3H bór ha a bór 12% (m/v-)alkoholt tartalmaz


aki vmeiket megtudná csinálni és leírná a megoldást kiszámolást annak megköszönném

fontos lenne


2010. szept. 19. 12:20
 1/2 A kérdező kommentje:
a 3,kérdésnél az 3hl(hektóliter lenne)3H bór
2010. szept. 19. 12:21
 2/2 anonim ***** válasza:

1, az alkánsav moláris tömege 144, ebben biztosan van egy -COOH csoport. Ennek a csoportnak a moláris tömege 45. Levonva a 144-ből 99 marad. Innentől kicsit próbálkozni kell. Mivel nincs megadva, hogy hány értékű alkánsavról van szó, lehet próbálkozni 2, 3 értékűvel is.

Én próbálkoztam, nekem egyértékűre jött ki. Ez azt jelenti, hogy a szénlánc másik felén -CH3 van. Tehát 99-15=84 marad a többi -CH2- -re. 84/14=6, tehát a képlet:

CH3-CH2-CH2-CH2-CH2-CH2-CH2-COOH

Vagy ennek bármely elágazó változata.


Konstitúciós képletnek összegképlete nincs. A molekulának van konstitúciós képlete, és összegképlete is. Konstitúciós, vagy szerkezeti képlet az, mikor lerajzolod a molekulát, mint én az előző megoldásban. Összegképlet pedig az, amikor így írom fel ugyanazt: C8H16O2


A 2 feladat megoldásahasonló a már korábban itt feltett kérdéséhez a magnéziumsóval. Egy kristályos só képlete volt a kérdés, tömeg%-ok megadásával. A megoldás menete ugyan az, csak a vegyjelek mások.


A 3-at sajnos nem tudom. :(

2010. szept. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!