Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az orosz háború bizonyítja,...

Az orosz háború bizonyítja, hogy az egész világot csak álmodom?

Figyelt kérdés

Az ember az álmaiban sokszor nem veszi észre, hogy természetfeletti, ami zajlik körülötte. Magam is kritika nélkül elfogadtam álmomban, hogy felhőkarcolókon futok és 20-30 méteres távolságokat simán átugrok. Vagy azt is, amikor varázspálcámmal átkokat szórtam az engem üldöző aurorokra.


Ha jobban belegondolok, a való világban is ugyanilyen abszurd dolgok folynak. Higgyem el, hogy a háborúban napi milliárd dollárokat lőnek ki? Higgyem el, hogy akár az orosz, akár az ukrán oldalon társadalmi támogatottsága van a háborúnak? Higgyem el, hogy ennyi elvtelen, megalkuvó férfi van, akinek oly annyira nincs semmilyen világnézete, hogy bármilyen eszméért képes fegyvert fogni, ha erre utasítják?


2022. jún. 11. 23:36
1 2 3
 1/22 Mojjo ***** válasza:
98%
Mi értelme ennek a kérdésnek? Hisz a választ is csak álmodod.
2022. jún. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

"Higgyem el, hogy ennyi elvtelen, megalkuvó férfi van, akinek oly annyira nincs semmilyen világnézete, hogy bármilyen eszméért képes fegyvert fogni, ha erre utasítják?"

Látom, nem voltál katona. Ez nem kérdés volt, mielőtt elkezdenéd ecsetelni ennek az ellenkezőjét.

A katonaság nem úgy működik, hogy a katonákat megkérdezik világnézetükről, majd megvitatják velük a másnapi ütközet erkölcsi és egyéb aspektusait.

A tiszteknek azért van oldalfegyverük (amivel csak néhány méterre lehet pontosan lőni), hogy aki nem pontosan azt csinálja amire utasították, az eltávolítsa a csapatból. Ilyen egyszerű ez...

2022. jún. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"ennyi elvtelen, megalkuvó férfi van, akinek oly annyira nincs semmilyen világnézete, hogy bármilyen eszméért képes fegyvert fogni, ha erre utasítják"

Nemrég írták valahol, hogy az orosz katonák nagy része valamilyen távoli (talán félig ázsiai), mélyszegénységben lévő régióból jött, mert nincs nagyon más kitörési lehetőség. Ennyit a világnézetről.


"akár az orosz, akár az ukrán oldalon társadalmi támogatottsága van a háborúnak"

Az ukrán oldalon biztos van, tekintve hogy őket támadták meg. Ha minket támadnak meg, te egyből felteszed a kezed? Orosz oldalon meg szinte nem is számít a támogatottság, mert a rendszer nem engedi, hogy véleményed legyen, vagy legalábbis mindenki tartsa meg magának.


"természetfeletti, ami zajlik körülötte"

Úgy érted, szürreális? Az. Egyre kevesebben vannak, akik még megélték a II. világháborút. Arra vajon mit mondanál? De pl. Afrikában vagy Afganisztánban is sűrűn vannak olyan esetek, amiből látszik, hogy az ember néha szinte még az állati szintet sem üti meg.


[link]

[link]

[link]

[link]


Amúgy nem muszáj elhinni semmit.

2022. jún. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy csak én értettem meg a kérdést. Nekem is furcsa, hogy miközben röhögcsélünk a fészbukon a marhaságokon, gyerekeket lőnek agyon nem messze tőlünk. Meg amíg én eszem a fagyit, és nézem a vígjátékot, a katonák kifordult belekkel fetrengenek a sárban pár száz kilométerrel arrébb.
2022. jún. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

@10:28 Így van csak te értetted meg a kérdést.

Tudjuk hogy volt első és második világháború, ott is nem tudom mit gondolsz mi volt, békemenet vagy párnacsata szerinted? Tudjuk hogy szinte mindig van valahol háború. Példának okáért hallottál hogy volt az iraki háború, vietnámi háború (és még lehetne sorolni) ?

2022. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Szerintem egyiketek se értette meg a kérdést. Igen, voltak/vannak máshol is háborúk, de bennem most tudatosult, hogy nagyon gyanúsak ezek a háborúk. Meg úgy az egész társadalom gyanús, beleértve titeket is.


"Ha minket támadnak meg, te egyből felteszed a kezed?"


Persze, hogy felteszem. Mit adott nekem ez az ország, amit védenem kellene? Semmit. Egy rakás megalkuvó embert kellene védenem, akikkel semmilyen közösségi célt nem lehet elérni, mert szarnak rá. Ebben az országban a közösségi felelősségvállalás addig tart, hogy lájkolják facebookon a dolgokat. Ebben az országban nem képes egy százezres város összegyűjteni 1 millió forintot pl. egy park rendbetételére.

2022. jún. 12. 13:58
 7/22 anonim ***** válasza:

"@10:28 Így van csak te értetted meg a kérdést."

Talán nem vette észre mindenki az iróniát ebben mondatban.


@13:58

Az a parkos és facebookos példa egy általánosítás. Továbbá a többség az békés, de a történelmet soha sem a békés többség határozta meg.

2022. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Az a parkos és facebookos példa egy általánosítás."


Már miért lenne általánosítás? Adott egy város, melynek kevesebb, mint 1 százaléka hajlandó egy ügy mellett kiállni. Ebben hol az általánosítás?

2022. jún. 12. 19:18
 9/22 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amelyek olyan szürreálisak, hogy az elme inkább tagadja őket, mintsem elhinné, hogy ez van.
2022. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Azért gondolod így, mert nem voltál katona, főleg háborúban.
2022. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!