Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kémiából az anyagokat hogy...

Kémiából az anyagokat hogy csoportosítjuk? Többi lent

Figyelt kérdés

pl a levegőt hova soroljuk?? és a franciasalátát?? a ként??

azt tudom hogy van elem, vegyület, keverék, de honnan tudom hogy hova mi megy?


köszönöm előre is


2010. szept. 19. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vegyész,de szerintem:


Elemek azok,amik a periodusos rendszerben vannak.Mengyelejev periodusos rendszerét az elemek periodusos rendszerének is hívják tudtommal.Minden más vegyület vagy keverék.Magyarul,amivel érintkezel,azok nagy része.Azt hiszem az különbözteti meg a kettőt,hogy vegyületnél kémiai kapcsolatról is szó van(pl konyhasó-NaCl),míg a keverékeknél csak fizikálisan keveredett össze a két vagy több anyag(pl levegő)

2010. szept. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az oxigén mi?
2010. szept. 19. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Elem,benne van a periodusus rendszerben is.
2010. szept. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elem: periódusos rendszer tagja.

Vegyület: több(féle) atom vegyületet alkot. Vegyület pl a HCOOH, azaz hangyasav. A vegyületeket elemek alkotják.

"Kémiai vegyületeknek nevezzük az olyan anyagokat, melyeket kettő, vagy több kémiai elem meghatározott arányban alkot. Az alkotó elemek egymással kémiai kötésben vannak, melyek egyben szigorúan meghatározzák ezt az arányt." Így tehát a levegőben található kétatomos oxigénmolekula ugyanúgy elemnek minősül.

A keverék hasonlít a vegyülethez, de itt nincs meg a kémiai kötés az elemek közt, azok tetszőleges arányban keveredhetnek. Tehát a fraciasalátád keverék, mert benne tetszőleges arányban vannak a hozzávalók. :)

A levegő keverék, a kén viszont elem.

2010. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!