Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki látta már a “bolygóvona...

Valaki látta már a “bolygóvonatot”? Egyeltalán látni valamit?

Figyelt kérdés

[link]


Ha valaki esetleg már megnézte vagy meg fogja nézni légyszi írja meg hogy szabadszemmel látni e valamit. Egyeltalán hogy megéri e felkelni 3kor.😀Esetleg kép is jöhet ha valakinek van.



2022. jún. 19. 22:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Öt bolygó, a Merkúr, a Vénusz, a Mars, a Jupiter és a Szaturnusz látható szabad szemmel az égen péntekre virradóra a Naptól való távolságuk sorrendjében. A ritka jelenségre legutoljára 2004-ben volt példa.

Az eget fürkésző korán kelők számára, akik akadálytalanul látják a horizontot kelet és délkelet felé, a Merkúr, a Vénusz, a Mars, a Jupiter és a Szaturnusz válik láthatóvá, mielőtt a leghalványabb, a Merkúr eltűnik majd a felkelő Nap fényében.

Nem ritka, hogy két-három bolygót egymás közelében láthatunk, de a szabad szemmel észlelhető öt bolygó 2004 decembere óta nem jelent meg sorrendben az északi féltekéről nézve – tudósított az MTI.

Ritka látványosság

A Naprendszer bolygói egy keskeny síkban keringenek a Nap körül, ami azt jelenti, hogy a Földről nézve úgy tűnik, hogy az égbolt egy képzeletbeli vonalához, az ekliptikához közel helyezkednek el. Az öt bolygó pénteken a kora reggeli órákban emelkedik a horizont fölé.

2022. jún. 19. 22:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szombat reggel néztem, Vénusz, Mars, Jupiter, és valószínűleg a Szaturnuszt, de abban nem vagyok biztos. Mire a Vénusz elég magasra jön, már eléggé kivilágosodik az ég.
2022. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most láttam hogy csak a kép van ott... az egész cikket akartam. Most idemásoltam
2022. jún. 19. 22:51
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 szabadszemmel is látni?
2022. jún. 19. 22:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket igen, de a Merkúrt nagyon nehéz megfigyelni, úgy általában, nem csak most.
2022. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. jún. 19. 22:55
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Megnéztem, klassz!

Még kikukkantok majd, mert a Merkúrt tényleg nem láttam, most már kezd világosodni az ég alja, talán most.

2022. jún. 20. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bolygóvonatot a MÁV üzemelteti, akkor nagy valószínűséggel 60-90 percet késni fog 😉
2022. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!