Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Katódsugaras TV készülékek...

Katódsugaras TV készülékek miért javultak meg a csapkodástól?

Figyelt kérdés
Mi volt a magyarázat arra, hogy amikor a TV készülék rossz képet adott vagy egyáltalán semmilyen adó nem jött be rajta, akkor egy kis csapkodástól megszűnt a probléma? Ha csak egy-két készüléknél lett volna, azt mondom, hogy kontakthiba az antennacsatlakozónál, de nem, mert a legtöbb TV-re igaz volt ez, hogy csapkodástól megváltozott a kép kisebb-nagyobb mértékben. Ilyenkor az elektronikában valami potméter vándorolhatott odébb vagy ennyire gyenge volt a forrasztás, hogy eleve rossz volt az érintkezés az alaktrészeknél?

2022. aug. 13. 17:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
"Katódsugaras TV készülékek"-ről szol a kérdés, azok jórészt csövekkel müködtek, a modernebbek pár tranzisztorral, és 18-20 elektroncsővel. A csövek füttése sorba volt kapcsolva, a képcső is, első dolog volt a fütés ellenőrzése, anélkül se hang, se kép nem volt. Az "ütögetö" módszer nagyon sok esetben eredményes volt. A rossz érintkezést meg kellett keresni, egyébként javitás után ujra jelentkezhetett.
2022. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szirty ***** válasza:
79%

""Katódsugaras TV készülékek"-ről szol a kérdés"


A katódsugár a képcsőre értendő nem az elektroncsövekre!

2022. aug. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

10

""Tapasztalt szakember nem hiszem hogy kicseréli a tuner vagy a hangvégfok csöveit ha képhibát tapasztal""



Egy szakember biztos, hogy nem! Minden fokozatnak megvannak a csőtipusai - tanultuk még annó a suliban- .



Aki "csőcserélgetéssel" kezdi a hiba megkeresését az kontár!


Például egy függőleges képeltérítési hibánál (PCL 85) egy szakember nem fogja a hangfrekvenciás csövet cserélgetni (PCL86)

2022. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

#13 A csővek füttése sorba van kapcslva, igy bármelyik fütöszál szakaásakor egy cső sem müködik. A szakadt cső, mindegy, hogyan keresed meg, amig nins cserélve, másik hibát csak a dilettáns keres. Ha egy fáziskeresővel végig megyünk a fütö körön, megtalálhatjuk a hibás csövet, de ha sorra kicseréljük az összes csövet, lehet már készen is vagyunk a javitással.

Egy TV készülék 3 - 5 oszcillátort tartalmaz. Ezek rezgése könnyen leállhat. A rezgésállapot egy klasszikus kézimüszerrel (a régi mutatos)

válto feszültségre kapcsolva, egyetlen mérővezetékkel megérintve a csö anod-, katod-, vagy rácskivezetését, müködés esetén a müszer mutatója kitér, a másik mérövezeték szabadon, sehova sem kell csatlakoztatni.

Sok sikert mindenkinek a RÉGI KÉSZÜLÉKEK FELÉLESZTÉSÉHEZ.

2022. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Szirty ***** válasza:
100%

"de ha sorra kicseréljük az összes csövet, lehet már készen is vagyunk a javitással."


Igen, de a koncepció hibás ha úgy javítunk hogy elkezdünk mindent kicserélgetni és egyszer csak jó lesz.

Ennyi erővel magát a TV-t is kicserélheted akkor is jó lesz, csak nem költséghatékony :)

2022. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Ez a koncepció úgy néz ki, hogy miután kicserélted a csöveket, és működik a tv, szépen elkezded visszacserélni.

Ideális esetben csak 1 volt rossz, és ez akkor előkerül.

2022. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szirty ***** válasza:
100%
Hát jó. De mondjuk meg is lehet mérni melyik fűtése szakadt.
2022. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

#15, Hol irtam, hogy egyszerre ki kell cserélni az összes csövet?

A rossz elekroncsövet ha megtudod javitani, akkor le a kalappal jo

szaki vagy. Én már javitottam meg szakadt fütöszálas csövet. Csakhogy

nekem 600 elekroncsövem van. Volt amivel kísérletezni.

#16, Miért olyan nehéz megérteni a szöveget, lehet én nem fejeztem ki magam

érthetően? De inkább az valószinű, csak keresed a kákán a csomót.

Nemcsak a csöves TV- ket lehetett ütögetéssel "javitani. Hasoloan a

régi, abszorcios hüttöket is ugy javitották, hogy a Radiátor, és a

hozzatartozó csöveket (nem elekron) meg kellett ütögetni, és akkor

rögtön beindultak.

2022. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Szirty ***** válasza:

"de ha sorra kicseréljük az összes csövet, lehet már készen is vagyunk a javitással."


Erre írtam hogy nem kell az összes csövet kicserélni (sem egyszerre sem, sorban egymás után) a rosszat kell megkeresni és azt az egyet kell kicserélni.

De lehet úgy is hogy mindet kicseréled. Nekem mindegy.


"Miért olyan nehéz megérteni a szöveget"


Miért nehéz megérteni egy választ? Mert nem azt a választ vártad?

2022. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!