Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a valóság a homoszexuális...

Mi a valóság a homoszexuális családokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hallottam már arról is hogy árt a gyereknek ha homoszexuálisok nevelik és arról is hogy nincs semmilyen negatív hatása. Ezzek a források azonban nagyon megkérdőjelezhetőek ezért érdekelne hogy mi a tudományos álláspont erről? Milyen kutatások voltak (ha voltak) erre irányulóan?

2022. szept. 15. 09:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Többször rákerestem már a témára, de eddig még nem találkoztam olyan negatív következményekről író tanulmánnyal, amit ne egy vallási közönség finanszírozott volna. A fősodrású tudományos álláspont az, hogy nincs számottevő különbség.


Az én magánvéleményem az, hogy valószínűleg jobb, ha ellenkező nemű biológiai szülők nevelnek egy gyereket, mintha örökbefogadás útján* vagy béranyaság/mesterséges megtermékenyítés útján egynemű szülők. Azonban ez csak egy faktor és közel se annyira jelentős, mint ahogy sokat beállítják. A szegénység vagy iskolázottság hiánya is negatív faktor a gyereknevelésnél, de a szegény embereknek se tiltjuk meg, hogy gyereket vállaljanak. Az egynemű pároknál egyszerűen valamennyi extra munkát és odafigyelést igényel a gyereknevelés, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetnének a világ legjobb szülői.


*Az örökbefogadásnál alapból hátrányból indul mindenki. Sok tanulmányak nagy hibája, hogy örökbefogadó egynemű szülőket hasonlítanak össze a biológiai gyerekeküket nevelő heterókkal.

2022. szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

néhány évtizede még arról szólt a kérdés, hogy a homoszexualitás bűncselekmény-e és zárjuk-e őket börtönbe, vagy elég csupán kasztrálni őket, illetve, hogy betegség-e és szükséges-e kényszergyógykezelés, vagy sem.


az, aki azt állítja, hogy van adata arról, hogy milyen hatása van a gyerekre a homoszexuális szülőknek, az akár mellette van, akár ellene, egyszerűen hazudik. az egy ordas nagy hazugság, hogy lenne róla adatunk, fogalmunk. nincsen.


az, amit csinálnak e téren, nem más, mint emberkísérlet, beleegyezésre képtelen alanyokkal.


igen, ha nem végezzük el ezt a kísérletet, sosem fogjuk megtudni. ez tény. csak ismerjük be, hogy mi az, amit csinálunk és legyen egy B tervünk, ha kiderül, hogy baj van.

2022. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

10:50


A 2000-es amerikai népszámlálás alapján már akkor több tízezer gyereket neveltek azonos nemű szülők. Bőven felnőtt már 1 generáció így.

2022. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 TappancsMancs ***** válasza:
48%

Szerintem nem olyan jó dolog az.


Ezt sajnos propagandaként nyomatják és fogadtatják el az emberekkel és le lessz hurrogva a médiában az, ha valaki más publikál, már ha egyáltalán publikálhatja, mert többnyire a kutatásokat az állam finanszírozza. Így a kormányzatok kontorllálni is tudják a megjelenő publikációkat is.


Közben a helyzet az, hogy egy nevelkedésre, egy kisgyerekre szinte minden hatással van. Az is ha veszekszenek a szülők, az is ha nem törődnek a gyerekkel, az is ha csonka a család és csak az egyik szülő van meg és az is, ha teljesen szülők nélkül nő fel valaki egy állami gondozásban. Még egy testvér is ha rosszul bánik a kistesójávan is komoly problémát tud okozni. De még a túlzott szegénység is nyomot tud hagyni.


A gond nem az, hogy homoszexuális lesz a gyerek! Hanem a nem természetes, rendellenes családban felnövés hátrányossága. Már kisiskolásként tudni fogja ezt, nem beszélve az őt ért incidensekről is az iskolában.


"A mindennapi otthoni viselkedés nagyban befolyásolja a gyermekek hosszú távú mentális egészségét és fejlődését. Ebben azonban nem kizárólag a szülő-gyermek kapcsolat, hanem a szülő és szülő közti kommunikáció módja is hatalmas szerepet játszik, és kutatások szerint hatással van a gyerekek jövőbeli kapcsolataira, egészségére, és akár tanulmányaik, karrierjük sikerességére is."


"A folyamatos otthoni viták következményei közt felfedezték a szorongás, a depresszió, az alvászavar és a viselkedési zavarok jeleit, illetve annak megnövekedett esélyét, hogy a későbbiekben tinédzserré váló gyerekek tanulmányaikban rosszabbul teljesítenek és hajlamosabbak önmagukban vagy másokban kárt tenni."


[link]

2022. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 TappancsMancs ***** válasza:
47%
Én nem szeretnék olyan családban felnőni - nekem ez a válaszom.
2022. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Én ikább nőnék fel egy meleg párnál, mint egy árvaházban.
2022. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 TappancsMancs ***** válasza:
27%
8/ Ez nem igazolja azt, hogy az egyik jó és a másik a rossz. A véleményed csak két rossz közüli választásról szól.
2022. szept. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
69%

#9, (nem a #8 vagyok)


Szerinted miért rossz meleg párnál felnőni? A heterók is veszekednek.

2022. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem szeretnék olyan családban felnőni - nekem ez a válaszom."


Ha úgy nőttél volna fel, akkor teljesen másmilyen nézőpontod lenne a témáról és valószínűleg nem értenél egyet ezzel a kommenttel. Az embereknek az a természetes (többek között), amiben felnőnek. Ha pedig a környezettől jövő negatívitástól félted ezeket a gyerekeket, akkor a legtöbb, amit tehetsz értük, hogy nem bántod őket, és a lehető legtöbb embert meggyőzöl, hogy kövesse a példádat.


"Ez nem igazolja azt, hogy az egyik jó és a másik a rossz. A véleményed csak két rossz közüli választásról szól."


Tehát szerinted egyenrangú dolog a kettő? Szingli szülő gyerekének is rossz lenni, szóval igazából nekik se lenne más, ha az anyjuk helyett állami intézetben nevelkednek...?

2022. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 TappancsMancs ***** válasza:
0%

"Az embereknek az a természetes (többek között), amiben felnőnek."

A puszta megszokás és belenevelkedés még semmiről sem igazolta, hogy az csak ettől jó is lenne. Egy drogos bűnöző családba is lehet felnőni és az sem jó és a belenevelkedéstől sem lesz jó és megszokástól sem lesz jó.


Azt az érzelmi alapot egy férfi nem tudja nyújtani, amit egy anya. És sok különféle esetek vannak arra, hogy már csak anya nélkül felnőni is milyen hatás a gyerekekre.


"Ha pedig a környezettől jövő negatívitástól félted ezeket a gyerekeket..."

Az csak EGY része volt a válasznak, sokkal több van a hátterében. De bizony az is benne van a pakliban.


"és a lehető legtöbb embert meggyőzöl, hogy kövesse a példádat."

Az abnormálisról való tömeges meggyőzés nem igazol rajta semmit. Ez nem logikus.


"Tehát szerinted egyenrangú dolog a kettő?"

Ott a válasz és sehol sem írtam egyenrangúságot, bár a kérdést illetően nem is fontos. Az a válasz csak két rossz közötti egyéni rangsort mutat annak a válaszolónak a számára - ezt írtam ott és nem egyenrangúságot.


Íme ez volt: "Ez nem igazolja azt, hogy az egyik jó és a másik a rossz. A véleményed csak két rossz közüli választásról szól."

2022. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!