Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fény az anyag? Ha igen,...

A fény az anyag? Ha igen, akkor hogy-hogy? Ha nem, akkor mi?

Figyelt kérdés
És ezeket kik kutatják? Ezzel a témával a fizikusok foglalkoznak vagy mások?

2022. nov. 9. 09:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
30%

Anyag: van tömege és űrt foglal. A fényre ez nem igaz.


Fizikusok, igen.

2022. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Melyik állítás igaz vagy nem igaz a fényre? Nincs tömege, nem foglal űrt vagy egyik sem? Kicsit még magyarázod?
2022. nov. 9. 10:06
 3/96 anonim ***** válasza:
2022. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszi a linkeket 👍, de összezavarodtam 😐...
2022. nov. 9. 10:27
 5/96 anonim ***** válasza:
93%

@10:27

Én aki a linkeket küldte nem az első hozzászóló vagyok. Nagyon magyarázni nem gondoltam külön, hogy már általános iskolás tananyagban is benne van hogy a fény az anyag.

2022. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést, azt feltételeztem korábban, hogy a két hozzászóló ugyanaz a személy.
2022. nov. 9. 10:37
 7/96 Gofrisütő ***** válasza:
6%
A fény az elektromágneses hullám, csak más a frekvenciája, mint a mágneseknek.
2022. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
97%
@10:37 Miről beszélsz, milyen mágnes frekvenciáról, hogy jön ez ide?
2022. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 Psycho ***** válasza:
76%

Te jó ég 😳 Komolyan az van az általános iskolás könyvekben, hogy a fény anyag???

Wow... bravo, a magyar közoktatás ismét bizonyított.


Egyedül azt tudom elképzelni, hogy ezekkel a szavakkal könnyebb megérttetni a gyerekekkel, mi is a fény.

Később pedig, amikor már magasabb szinten, összetettebb módon tanulnak róla, akkor lehet pontosítani.


A fény NEM anyag. A köznapi értelemben vett anyag alatt a fizika a fermionokat érti.

Ide tartoznak a kvarkok és a leptopnok (pl az elektron vagy a neutrínó is lepton). Ezekből az elemi részecskékből épülnek fel az atomok.


A fény viszont bozon. Ez a különböző erőket közvetítő részecskék családja. A fény fotonokból áll, ami az elektromágneses erő közvetítő részecskéje. Ugyanide tartozik a gluon, ami az erős kölcsönhatásért felel, vagy a W és Z bozon, ami a gyenge kölcsönhatásért.


A fény tehát nem, nem anyag, hanem elektromágneses hullám.


Ne zavarjon meg, hogy néha hullámként, néha részecskeként hivatkoznak rá. Ez bolondította meg a fizikusokat is évtizedeken, sőt, évszázadokon keresztül. Van ilyen és olyan tulajdonsága is. A kvantumfizika... öhm... bizarr. :D

2022. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy megkérdeztem.


#9. Köszönöm szépen, tehát akkor nem anyag.

2022. nov. 9. 11:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!