Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a neve ennek a vízforralónak?

Mi a neve ennek a vízforralónak?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A tetején leveszi a kupakot és beleteszi az égő friss parazsat, és azzal felmelegíti a vizet ami benne van. Mi a neve ennek a forralónak? Valami török stílusú lehet, mivel ez török csatorna. (Kend Hayati a csatorna neve)


2022. nov. 14. 05:43
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Szamovár

[link]

2022. nov. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Igen, szamovár, és nem török, hanem orosz. Nekünk is volt, csak az már elektromos volt.
2022. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem éltél s szociban, amikor nagyra becsülték az ilyen orosz tradíciós marhaságokat!


Amúgy a neve szláv szóösszevonás: a samo = magától és a var = forrás szavakból tevődik össze. Tehát "samovar" azt jelenti, hogy "magától forraló" (mint edény).

2022. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ezt a szart a házban használták az oroszok vagy kültéren?

Má csak a füstölés/égéstermékek miatt kérdezem.

2022. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "sz" akkor volt kitalálva, amikor még nem volt elektromos hálózat. Az edény nem volt hőszigetelve, ami hidegebb tájakon és télen nem számított hátránynak.


A készüléket előizzított faszénnel üzemeltették. Miután bevitték a konyhából a tálalóba, akkor már nem eregetett büdös füstöt, csak széndioxidot és szénmonoxidot - ezért néha illett szellőztetni a használata mellett.

2022. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget :)

21 éves vagyok, sose láttam még ilyet azért kérdeztem

2022. nov. 14. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
2022. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, néha bekötötték a kéménybe, egy normál füstcsőnél vékonyabb csővel.
2022. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!