Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia gyors fejlődése és térnyerése elhozhatja a szingularitást, vagy legalábbis jóval közelebb vihet minket a technológiai szingularitáshoz?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban szó szerint berobbant a mesterséges intelligencia. Míg 5-10 éve a mesterséges intelligencia csak egy távoli sci-fi terméknek tűnt az átlagember számára, addig mostanra a chatbotok illetve a képgenerátorok már széles körben elérhetőek mindenki számára.

Gondolom, ezek a nyilvánosság elé tárt (és gondolom valamennyire szándékosan lebutított) MI-k nem számítanak már csúcstechnológiának, hiszen rohamléptékben fejlődik ez a technológia, egy tavaly megjelent MI idén már jó eséllyel elavultnak számít.


A MI rohamos fejlődése elhozhatja nekünk a szingularitást? Vagy legalábbis 10-20 évben belül beléphetünk a technológiai szingularitásba?

Mit gondoltok?



2023. jan. 12. 10:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
90%
Hát nagjyából az a cél. Hogy ez sikerül-e... ez olyan kérdés, mintha Da Vincit kérdeznéd, hogy sikerülni fog-e az új találmánya. Nyilván neki az a sázndéka, hogy igen, a töbib meg majd eldől:D
2023. jan. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%
Szingularitás alatt egészen pontosan mit értesz?
2023. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Azt értem szingularitás alatt, hogy olyan gyorsan megy végbe a technológiai fejlődés, hogy az emberiség nem, vagy csak nehezen tudja nyomon követni. A MI egyszerűen átveszi az embertől a terepet. A mesterséges intelligencia gyakorlatilag maga végzi a kutatásokat, fejlesztéseket a tudósok helyett. Már most van állítólag olyan, hogy a MI-t létrehozó kutatók/tudósok nem tudják, hogy jött rá valamire a MI. Az MI nagyon aprólékosan dolgozik állítólag, olyan összefüggésekre jön rá, amire az ember nem biztos, hogy rájön. A MI amolyan katalizátor lehet a jövőben.
2023. jan. 12. 11:12
 4/36 A kérdező kommentje:
Meg ha nem is veszi át 100%-osan az emberiségtől a fejlesztéseket, de a segítsége jelentősen gyorsíthatja a technológiai fejlődést. Azt olvastam, hogy míg a Moore- törvénye szerint az informatika 2 évente megduplázódik, addig az MI 3,5 havonta megduplázódik.
2023. jan. 12. 11:16
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
A mesterséges intelligencia (MI) fejlődése valóban gyors, és a technológiai szingularitás eléréséhez is hozzájárulhat. A technológiai szingularitás elmélete szerint a MI fejlődése olyan mértékű lesz, hogy egy idő után az intelligencia képessége meghaladja az emberét, és ez azt jelenti, hogy az MI képes lesz magától tovább fejleszteni, és ez a fejlődés önmagában is gyorsulni fog. Ennek eredményeképpen, a technológiai szingularitás elérését jóval közelebb hozhatja a mai fejlődési ütemhez képest.
2023. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha ezt így érted, akkor ez nem egy éles határvonal lesz, hogy belépünk, hanem egy folyamat.


És ami amúgy már meg is kezdődött, hiszen pl. az, hogy nem értik már az emberek egy AlphaZero vagy egy AlphaGo stratégiáját, az már végülis szingularitás.


De AI talált már új kémiai vegyületeket is, amikre mi, emberek szintén nem voltunk képesek.


Én egyébként ~5 évre teszem azt, hogy egy emberéhez mérhető intelligencia-szintet elérjen ez a technológia - hogy utána mi lesz, na annak a jóslására viszont még közelítőleg sem vállalkoznék.


Mert már ennek is egyelőre beláthatatlan következményei lehetnek, és nem technológiailag, hanem politikailag, társadalmilag.


Még az is lehet, hogy globálisan betiltják, ellehetetlenítik, befagyaszták a további AI fejlesztéseket egyszer s mindenkorra.

2023. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Hát, szerintem betiltani nem fogják, legfeljebb nem hozzák nyilvánosságra, nem használhatja más, csak a top-kutatók, titkosszolgák, ügynökök zárt köre. Esetleg 1-2 ország betilthatja, de szerintem inkább minden ország alkalmazni akarja a mesterséges intelligenciát, mert aki nem alkalmazza, az véglegesen lemarad. Egyfajta verseny van már most is Kína és az USA között e térben.

Amúgy jó példa erre az orosz hadsereg, amely a sorozatos csúf kudarcok után alkalmazásba vette a MI-t (persze jó kérdés, hogy mire jutnak vele).

Max a közemberek előtt fogják titkolni a legfejlettebb MI-ket, és csak a lebutított, moderált MI-k használatát engedik meg az átlagembernek.

De ki tudja, 20 éve, mikor még kisgyerek voltam, két darab CRT tévénk volt otthon, egy darab PC-vel, nagyon lassú és drága internettel és néhány butatelefonnal, most meg mindenkinek van 1 darab okostelefon, 1 tablet, saját PC, gyors, olcsó internet stb. A technológia fejlődése most is nagyon gyors.

2023. jan. 12. 11:57
 8/36 anonim ***** válasza:
24%
Sokak szerint az AI fog elvezetni minket a szingularitáshoz. Szerintem ettől elég messze vagyunk, nekem a legfeljebb mai AI is valahogy elég agyhalottnak tűnik, a mérhető dolgokban király, egyébként maximum egy jó szemfényvesztő. Inkább az orvostudomány jövőbeli fejleményeitől tartok, amikor lehetővé válik, hogy akinek kellő pénze van, az szuper(vu)menné tuningolhassa magát.
2023. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
24%

Mostanában eléggé felkapott lett az MI téma, de valójában már évtizedek óta fejlesztik. Talán a 70-es vagy 80-as években is túlhype-olták (de lehet kicsit később). Szerintem most is túl van hype-olva, mert ugyan elég meggyőző tud lenni, még elég korlátolt is. Az általános intelligenciától még messze vagyunk

Egyébként az MI az lényegében matek, ha nem MI lenne a neve, hanem valami tök más, akkor tuti sokkal kevesebb hype lenne mögötte

2023. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%

Nem hogy "elhozhatja" - hanem el is hozza!


A technológiai szingularitás létrejötte a biológiai intelligencia korszaka után kozmológiai törvényszerűség - akárcsak az összetett életformák kialakulása az őslevesből.

2023. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!