Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy magántanár miért kér el...

Egy magántanár miért kér el olyan sok pénzt egy tanóráért, amikor egy diák amit kap a munkán, az közel nem egyezik meg azzal a szinttel, amit egy tanár elkér egy 45 perces tanóra díjáért?

Figyelt kérdés
2023. márc. 18. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert míg a diák még nem sok mindenhez ért, a tanár meg már befektette az idejét a tanulást, tapasztalata van stb.


A másik válasz: mert megteheti

2023. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A diák többek között ahhoz is ért, amit megtanítanak neki az iskolában.
2023. márc. 18. 11:58
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az úgy szummában még nem sok minden.
2023. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"A diák többek között ahhoz is ért, amit megtanítanak neki az iskolában."


Ez így tévedés. A diák maximum azt tudja, amit meg is tanul. Nem feltétlen ugyanaz a tanár által leadott és a diák által felvett anyag. Emiatt lesz az egyik diák a való villában, a másik pedig egy valódi villában.

2023. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

mit kap a diák munkán? Itt a diákfizetésre gondolsz, vagy mi van?


egyébként azért ennyi a magánórák ára, mert:


- erre állt be a kereslet-kínálat szerint a piac, ez az az összeg, amiért valaki vállal, hogy magánórát ad, és ez az az összeg, amit valaki kifizet, hogy magánórát vehessen


- abban a 45-60 percben 1 emberrel foglalkozik a tanár, teljesen az ő kérdéseire figyel, az ő megértését szolgálja


- a tanításhoz nagyobb tudásra van szükség, mint a megtanulandó anyag


- a tanításhoz szükséges tudás megszerzése ugyanúgy erőfeszítésbe, pénzbe és időbe került a tanárnak is

2023. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5 pontosan!


Kérdező, kereslet-kínálat alapján működik a világunk, nem úgy, hogy ki mennyi munkát fektet bele vagy mekkora értéket ad egyes emberek szerint.


Másik pedig az, hogy mégis mennyit kérjenek akkor? Pl 4000ft óránként egyáltalán nem sok (hiába 45p, kell azért pihenő idő). Az napi 8 órában 640 ezer BRUTTÓ!! Igen, egy átlag magyarnak ez sok pénz, de a tanárok nem csak bsc-t végeznek, msc-t is muszáj nekik (egyben van a kettő) és utána az ország jövőjének szempontjából az egyik legfontosabb munkát végzik. Persze szinte sehol nem becsülik meg őket nagyon, de 640 bruttót sajnálni tőlük...:D

2023. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os kivéve, hogy 40 órás munkahétben ezt legtöbben nem tudják csinálni, hiszen a klientúra nagy része 8-14-ig iskolában van, + nem is jár hozzá napi 8 gyerek. Általában ezek a tanárok valahol dolgoznak, és amellett adnak magánórákat (hogy a nevetséges fizetés mellett, legyen valamiből rendes bevételük).
2023. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akihez én járok, ő feketén csinálja a dolgot, és semmilyen igazolást, számlát nem állít ki a történetről. Rosszul esik, mivel én ahol dolgozom iskola mellett ott 400 FT-os órabérbe dolgozom. Még egyszer kihangsúlyozom, hogy 400 FT-os órabér!! Nyáron is például egész nap a napon kellett dolgozni, és 8 óra kemény munkáért nem kapok annyit, hogy kifizessek egy magántanárnál egy tanórát, ami 45 perc. Picit igazságtalannak érzem.. Nyilvánvalóan iskola mellett kevesebb fér bele..
2023. márc. 19. 15:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk valamit te is rosszul csinálsz. 15 éve voltam gimis és már akkor 400 Ft felett kaptam diákmunkára vidéki megyeszékhelyen.
2023. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem én találtam ki, ennyi a megállapodás.
2023. márc. 19. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!