Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a szökési sebesség?

Mi az a szökési sebesség?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kíváncsi lennék mi az a szökési sebesség. Mi az? És hogyan mérjük?


A válaszokat előre is köszönöm:-)


2010. okt. 20. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
A szökési sebesség az a másodpercenkénti sebesség aminek elérésekor a tárgy elhagyja az indulási objektumot. A földnél ez 11,2km/s és mindíg az objektum tömegétől függ.
2010. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia.Tobbfele szokesi sebesseg van.Azaz lenyegeben negy de mind bolgofuggo.

Ha a Foldrol eldobok egy kovet 8 km/sec kezdo sebessebel az elhagyja a Foldet de foldkoruli palyara all.Ez az elso kozmikus sebesseg.

2. A Fold esetbene ez 11.5 km/mp nagyjabol igy az urhajo elehet a Marsra.

3. Ha nagyjabol 17/km /mp-el megy az urhajo akkor kilephet a naprendszerbol mint a Voyager.

4. ha kb 400 km/mp-el menne az urhajo elhagyna a Tejutrendszert is.

Adj zold pacsit ha elegedett vagy a valaszal.

2010. okt. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Az előző válaszolónak igaza van. Ezt a Wikipédiáról szedtem kiegészítésképpen:


A csillagászatban szökési sebességnek nevezzük azt a minimális sebességet, mellyel egy adott égitestről (minden további rakétahajtás nélkül) meg lehet szökni, el lehet hagyni az égitestet. (A szökési sebességnél a légkör hatását nem veszik figyelembe, mivel az többek között alakfüggő.)


Az első kozmikus sebesség az a sebesség, amellyel elindított lövedék elhanyagolva az atmoszféra ellenállását és az égitest forgását, elegendő, hogy az égitest sugarával egyező körpályára jusson. Más szóval az első kozmikus sebesség az a sebesség, mellyel el kell hajítani egy követ vízszintes irányban ahhoz, hogy többé ne essen le a földre.


A Föld elhagyásához szükséges szökési sebesség (itt a lényeg!), más néven a második kozmikus sebesség 11,19 km/s. (Vagyis pl. egy követ minimum ilyen sebességgel kell fellőni, hogy ne essen vissza.)


A harmadik kozmikus sebesség az a sebesség, mellyel egy űrhajót vagy más testet adott pontról indítva az éppen elhagyja a Naprendszert. A Földről indított űrhajó esetében ez a sebesség 16,6 km/s.


A negyedik kozmikus sebesség az a minimális sebesség, amellyel indítani kell egy űrhajót (általában: egy testet) a Földről, hogy a Tejútrendszer nehézségi erőteréből kiszabadulhasson.

2010. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
17.27. Nem ertem miert nem jo az en valaszom mivel azt allitom hogy 8 km/sec-el elhagyhatod ugyan a Foldet de a Fold muholdjainal tovabb nem juthatnal azaz meg a Holdig sem lenne elegendo a sebesseg.Ha tovabb akasz menni mar szukseg van a masodik kozmikus sebessegre legalabb.Ha a Fold vonzoerejere ertette a kerdezo akkor tenyleg szukseges a masodik kozmikus sebesseg de ha csak a legkoron epphogy tul arra eleg az elso kozmikus sebesseg is.
2010. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Elsőnek: "másodpercenkénti sebesség" ezt gondold végig mégegyszer. Az már gyorsulás :D
2010. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

"Elsőnek: "másodpercenkénti sebesség" ezt gondold végig mégegyszer. Az már gyorsulás "


Milyen gyorsulásról beszélsz? Ha a tárgy sebessége eléri a 11,2km/sec-ot akkor elhagyja a födet és kész!

2010. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A sebesség az sebesség. Ha leosztod még egy másodperccel (azaz veszed a másodpercenkénti sebességet) akkor kapsz gyorsulást, már mértékegység szerint. Csak a magyarodba kötöttem bele. A sebessége az a másodpercenként megtett út (ha út/sec-ben számolunk).
2010. okt. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18.39:


"Nem ertem miert nem jo az en valaszom.." - Nem mondtam, hogy rossz lenne bárki válasza, bocs, ha félreérthető voltam.


"..8 km/sec-el elhagyhatod ugyan a Foldet de a Fold muholdjainal tovabb nem juthatnal.." - Első kozmikus sebesség: az égitest sugarával egyező körpályára jutáshoz kell. Vagyis kb. bokamagasságban való keringéshez! Tudom, lehetetlen a fák, hegyek, stb. miatt, ez csak egy elméleti érték.

2010. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!