Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy anno minket...

Az igaz, hogy anno minket tanított egész Európa?

Figyelt kérdés

pl. mi a kanál, kés, mi a nadrág stb.


Nekem azt mondta az egyik tanárom, hogy őseink folyók mellett laktak és mosakodtak, tisztán tartották magukat stb. (1000éve) Ezt mondjuk egy francia még a XVII.sz-ban sem mondhatta el.


2010. okt. 28. 16:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Inkább pont hogy mi tanítottuk egész Európát...
2010. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy mondanám, hogy megpróbálták a mi kuluránkat elnyomni, és behozni az övéket. Pl: a vallás ennek tipikus példája.
2010. okt. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amiket írsz, azokra pont nem.


1. Kanalat akkor ők sem használtak. Az csak a XII-XIII. században jelent meg Európában a spanyolok és az arabok együttélése nyomán, Burgundiába a száz éves háború második felében jutott el (XIII-XIV. század fordulója) annál tovább pedig már csak a kora újkorban terjedt.


2. A kést már az ősember is használta. Annak használatára senkit nem kellett tanítani.


3. A nadrágot a népvándorló törzsek hozták be Európába. Köztük mi. Szóval nagyon nem volt szükség rá, hogy megtanítsanak a használatára.


"Nekem azt mondta az egyik tanárom, hogy őseink folyók mellett laktak és mosakodtak, tisztán tartották magukat stb. (1000éve)"


Még 300 éve is.

De ezt csinálták az összes többi európai népek.

Fürdőszoba nélkül elég nehéz másképp megoldani a személyi higiéniát... már ha van rá igény egyáltalán.

2010. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

A magyarok szabott (varrott) ruhát hordtak és alsóneműt. Európában az alsóneműt egyáltalán nem hordták.


A magyarok fürödtek, és az állataikat is mosdatták. Nem is voltak nálunk pestis járványok...


Két nép volt, akik gyakorlatilag ismerték Európát, azaz bárhonnan bárhova el tudtak menni, a vikingek és a magyarok.


A kalandozónak nevezett hadjáratok valójában taktikai odacsapások voltak annak érdekében, hogy a haza biztonságban legyen, illetve zsoldos seregként harcoltak a magyarok. Érdekes, hogy több száz győztes hadjárat közül csak a két kudarcot tanítják. Vajon miért nem az őseink dicsőségére emlékezünk? Ha már a kudarcot tanítjuk, vajon miért nem tesznek mellé legaálbb 10 sikert? Vajon miért nem mondják el Lehel kivégzésének történetéhez, hogy Lehel serege csupán egy elővéd volt, amit legyőztek a németek, és bosszúból a közelben állomásozó magyar sereg szétverte a "győztes" németeket?


A visszahajló íj gyártása óriási hozzáértést igényelt, nem csoda, hogy egyetlen nép se tudta ellesni tőlünk. Ezt az íjat az 1500-as évekig biztosan használtuk.



Ezek a hazugságok és ferdítések azért lettek kitalálva, hogy ne tudd, hogy egy milyen magas kultúrájú népből származol. Jó részük a Habsburg időkből származik, mint például az is, hogy Széchenyi 35 éves koráig nem tudott magyarul, holott naplókból és egyebekből tudjuk, hogy magyarul nevelkedett.

2010. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem tanították a magyar kalandozások hatalmas sikereit is... Lehet, de arra dacból nem figyeltél?... Vagy nincs elég összeesküvés elmélet? :)


De tényleg, ezeket honnan szeded? Nekem abszolút más van a történelem könyvemben... Egyetlen sor nincs arról, hogy Széchényi nem tudott volna magyarul, de van valami "legnagyobb magyar" vagy hasonló lenéző szó róla, meg valami Kossuth nevű ember, a "haza apja" címszóval. Valami hasonló volt az értségimben is, ezelőtt 3 évvel, de gyanítom ez is az elnyomásból ered :)


De az is az igazsághoz tartozik, hogyha Géza nem állítja le a kalandozásokat, akkor ma nem lenne itt ország, mert a magyar könnyűlovas harcmodor csak a szervezetlen nehézlovasság ellen volt jó, és amikor a nyugatiak észbe kaptak, hogy a halálos nyílvesszők ellen a zárt hadrend és a pajzs elég sokat ér, onnantól gáz volt, mert a bőrpáncél és a szabja nem ér sokat a nehéz páncél ellen. Ez is az igazság része, éppen ugyanúgy, mint az, hogy a magyar hadseregek elkalandoztak Spanyolországig, és volt, hogy majdnem egész Európa adót fizetett nekünk.

2010. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Széchenyi nem tudott magyarul beszélni!


"Lehel serege csupán egy elővéd volt, amit legyőztek a németek, és bosszúból a közelben állomásozó magyar sereg szétverte a "győztes" németeket? "

Ezt kifejtenéd bővebben?

2010. okt. 28. 17:27
 7/19 A kérdező kommentje:

"hogyha Géza nem állítja le a kalandozásokat, akkor ma nem lenne itt ország,"


Csakhogy a történelemben nincs olyan, hogy "Mi lett volna ha..."

Valószínűleg igazad van, de lehet hogy a magyarság is megtudta volna oldani a helyzetet. Az ilyen "ez lett VOLNA HA" dolgokról felesleges álmodozni.


Széchenyi birodalminak vallotta magát és nem magyarnak. Nekünk ezt tanították.

2010. okt. 28. 17:37
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

"Hát nem tudom, nekem tanították a magyar kalandozások hatalmas sikereit is... Lehet, de arra dacból nem figyeltél?"


Nekünk meg nem tanították. Engem te ne minősíts nagyon szépen kérlek, nem tudom kinek hiszed magad, vagy mi alapján gondolod, hogy én egy dacos kis pisis kölyök vagyok. Azért mert tegeződve beszélgetünk, még az is lehet, hogy idősebb vagyok nálad. Én legalábbis majdnem 10 éve érettségiztem, azaz 12-13 vagy még több éve tanultam a magyar történelmet. Akkoriban a sikereket nem tanultuk. A Spanyolországig eljutást meg azt hogy nekünk adózott fél Európa, én is hallottam, de sokkal-sokkal később. Nem a gimiben. Inkább azt mondom, hogy neked piszok mázlid van a töritanároddal, de nem ez az általános.


"Egyetlen sor nincs arról, hogy Széchényi nem tudott volna magyarul, de van valami "legnagyobb magyar" vagy hasonló lenéző szó róla,"


Nekem pedig ezt pont hogy tanították, és a kérdező kommentje is bizonyítja, hogy ez a nézet létezik az országban. Egyébként nem összeesküvés-elmélet, hanem létezik Die Glocke című német újság, ami Széchenyi halála után leközölt egy hamisított, azaz kitalált önéletrajzot. (Milyen meglepő, a Blikk-jellegű újságokat akkoriban sem mindig tényekkel töltötték meg.)


"Széchenyi nem tudott magyarul beszélni!"


De igen, tudott. Sőt, három fű művét is magyarul írta. A wiki-n is olvashatsz erről, de ha a forrás érdekel, akkor Kéri Edit: Mikor tanult meg Széchenyi magyarul? c. könyvét keresd meg.


Lehel seregét meg kell néznem, hogy melyik krónika írja, megkérdezem attól, akitől én tudom.

2010. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Lehel seregét meg kell néznem, hogy melyik krónika írja, megkérdezem attól, akitől én tudom."


Azt megköszönném!



De nekem is feltűnt, hogy negatívumként állítják be történelmünket. Még olyan nemzetek is büszkék magukra, melyeknek történelmük sincs, vagy képzelnek hozzá. (Nem is olyan messze tőlünk.)

2010. okt. 28. 20:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Fehér Mátyás Jenő domonkos rendi szerzetes kutatott ebben a témában nagyon sokat. Keress rá műveire, jó forrásanyagok.
2010. okt. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!