Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért csak külföldön álmodok...

Miért csak külföldön álmodok a halott nagymamámmal?

Figyelt kérdés

Nagymamám a kertszomszédunk volt, így mindig is ott éltünk együtt, 84 évesen meghalt. Fájt, de felnöttként megértettem. Már éltem elötte is külföldön egyedül, de csak él´ö anyukámmal álmodtam néha. De mikor a mamim halála után félévvel angliába kerültem elkezdtem vele álmodni,elötte soha. Az álmok gyakoriak voltak és mindig úgy álmodtam mintha megsem halt volna. Aztán haza tértem az álmok is megszüntek. 5 év után megint külföldön élek és a pár hónap alatt már párszor megint álmodtam vele, és szintén mintha meg sem halt volna. De már sokkal ritkábban. Ezekre az álmokra mindig emlékszem, és nagyon jó érzés, olyan valóságos.

De miért csak külföldön?

Minden családtagommal nagyon jó a kapcsolatom, anyukámat és apukámat is imádom ahogy szül´öket.


2008. jan. 15. 13:19
 1/5 tade ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedul.....en is almodk halottakal, csak en minden olyan halottal aki, hozzam közel allt...en azt szoktam almodni hogy halaluk utan bizonyos idö elteltevel megjelennek almomban es azt kerik tölem, meseljek nekik arrol mi ujsag a hozzatartozoikkal, mi törtenik a realis eletben......en a nagymammal is almodtam aki elmondta mennyire sajnalja, hogy nem nezhette meg ahogy felnövunk, hogy ilyen gyorsan el kellett mennie, meg hogy mi van a lanyaval (anyummal)...mikor elmeseltem neki mindent többet nem jelentkezett... ugyanigy volt a rajz tanarommal is....a halala utan par hettel azt almodtam hogy az iskolaban vagyok es o ott all...senki sem latta csak en.. majd odajött hozzam es megkerdezte hogy mi ujsag az iskolaban a halala utan, hogy mennek a dolgok ..kit kaptunk uj tanarnak stb....öneki is elmeseltem mindent, majd nem almondtam többet vele.es ugyanez volt a legjobb baratnöm apukaja halala utan is...szerintem a nagyamamad tudni szeretne mi van veled...a csaldoddal, milyen az angliai eleted..a hallottak altalaban azert ternek vissza mert vagy van befejezetlen dolguk vagy tudni szeretnenek valamit....ha legközelebb a nagymamaddal almodsz probalj meg vele arrol beszelni mi törtenik most veled.... Mondom lehet kulönbözõek vagyunk....
2008. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
67%
igen az első válaszadonak igaza van! álmunkban áttudunk térni másik világba ez bizonyitott tény, amikor nem csak álmodunk hanem annál sokkal lejebb megyünk. a halottak tényleg azért jönnek vissza mert befejezetlen ügyük van de hogyha segitség kell tőlük vagy szügséged van rájuk akkor is ott vannak, valaki látja őket valaki csak érzi a jelenlétüket valaki pedig álmodik róluk. tényleg probálj meg vele álmodban beszélni. leeht ogy a nagymamád csak nem szeretné hogy egyedül legyél kinnt a nagyvilágban és amikor hazamész azér nem álmodsz róla mert tudja hogy akor ott a családod és akkr nem vagy egyedül.
2008. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én nem úgy álmodom vele mintha vissza térne, úgy mintha megsem hallt volna, nála vagyok az ö házában, vagy anyukámék házában. nem vissza tér csak ott van, és olyan mintha soha nem is hallt volna meg.
2008. febr. 16. 10:23
 4/5 tade ***** válasza:
51%

Szia. En irtam az elso hozzaszolast. Igen igazad van marmint. A halal utani eletnek 3 fajtaja van:

1. Mikor a lelek elhagyja tetset es eljut a paradicsomba a pokolba, vagy a nirvanba ( ki miben hisz)

2. Mikor a lelek elhagyja a testet es a purgatoriumba jut, vagyis a 2 vilag kozott reked.

3. Es van az maikor a lelek elhagyja a testet, de az egyen nem tudatosul azzal, hogy halott (errol szol a 6. erzek c. film is)

Szerintem ez van a nagymamaddal is. Vagyis hasonblo a szituacio. Vannak szellemek akik egy eletre velunk maradnak (masszoval orzoangyalaink-nem kell szarnyas angyalkakra gondolni, akik mindig mellettunk vannak) valakinek a halott legjobb baratnoje az, valakinek elhunyt rokona...lehet neked a nagymamad vigyaz rad... lehet tenyleg csak beszelned kellene vele....bar ki tudja... szerintem egyszeruen a nagymamad nem tudja elhagyni a csaladjat es a hazat...vannak ilyen szellemek is...(skocia, anglia tele van ilyenekkel-vagyis az ottni kastelyok)...de azert sok sikert kivanok neked, es fel a fejjel"!!!

2008. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi hercehurca, vagy a vidék biztos ilyen élményeket kavar fel belőled.
2008. ápr. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!