Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet nagyobb mennyiség...

Hogyan lehet nagyobb mennyiségű hidrogént előállítani energia, és drága anyagok nélkül?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Energia nélkül? Sehogy.

Gondolom vízből gondoltad, vagy valamelyik vegyületéből, a kötés felbontása nem megy energia nélkül!

2010. dec. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De más anyagok/vegyületek segítségével se?
2010. dec. 7. 17:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Pontosan, azzal se. Energia mindeképpen kell hozzá.
2010. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Laboratóriumi előállítás: cinkre sósavat öntünk. Ekkor cink-klorid és hidrogén keletkezik. Előállítható alkálifém és víz reakciójával is. Ipari előállítás: metán és vízgőz reakciója. Ekkor szén-monoxid és hidrogén keletkezik. Másik lehetséges előállítási mód, hogy izzó vascsövön vízgőzt vezetnek át.
2010. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, szépen kimásoltad a Wikipédiáról.


És mik az alkáli fémek például?

2010. dec. 7. 17:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy segíteni próbáltam.

Tudod mit? Azt másold ki te a wikipédiából.

2010. dec. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ne értsd félre, én nem mondtam, hogy baj, hogy kimásoltad a Wikipédiáról, sőt köszönöm, csaknem viccből mondtam, bocsánat, ha ez rosszul esett.
2010. dec. 7. 18:21
 8/14 A kérdező kommentje:

Itt van, kimásoltam:


"Az alkálifémek közé a következő elemek tartoznak: lítium (Li), nátrium (Na), kálium (K), rubídium (Rb), cézium (Cs) és a francium (Fr). Az alkálifémek nagyon reakcióképesek, ezért elemi állapotban nem találhatóak meg a természetben."

2010. dec. 7. 18:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a kérdésedre valaki megtalálta volna a választ, akkor az nem a gyakorikérdéseken kommentelne, hanem a Bahamákon üdülne a jogdíjakból, mint Gates...
2010. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Van egy érdekes szócikk egy 1990-es folyóiratban (Journal of Electroanalytical Chemistry)

A cikk címe: Calorimetry of the palladium-deuterium-heavy water system

Egy érdekes kísérlet leírása van benne :) Ha van időd és energiád, akkor olvasd el :) Én személy szerint a debreceni könyvtárból rendeltem meg fénymásolva (hogy onnan melyikből, azt nem tudom, de a könyvtárosok majd fogják tudni).

2010. dec. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!