Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy ugyanazt a hőmérsékletet nyáron melegnek, télen hidegnek érezzük?

Figyelt kérdés
Pl. nyáron azt szeretem ha 18-19 fok van, télen meg majd megfagyok, ha annyi van a lakásban.
2010. dec. 12. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

2 oka is van/lehet:

1. Nyáron magasabb a páratartalom, mint télen, és ugyanazt a hőmérsékletet magasabb páratartalomnál melegebbnek érezzük.

2. Egy dolog a levegő mért hőmérséklete, de ránk azon túl erős befolyással van a minket körülvevő fal ( a szoba fala), aminek alacsonyabb a hőmérséklete (tapintó hőmérővel mérhető) és ahhoz alacsonyabb intenzitású infravörös sugárzás tartozik, ami hidegérzetet okoz.

2010. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Nem melegnek érzed nyáron, hanem kellemesnek. Egyébként ez nálad egyedi probléma lehet, én nem így vagyok vele.
2010. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi 20.55!
2010. dec. 12. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:
ez így nem igaz. Ez csak kis ideig érvényesül, amíg klimatizálódsz. Nyáron ülj fél napot 19fokban bent. Azt majd kiderül mennyire fázol. Ugyanannyira mint télen. Csak ha kilépsz az udvarra akkor nyáron a 35fok csap meg, télen meg a -10.
2010. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!