Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kiszámolni a...

Borisz2 kérdése:

Hogyan lehetne kiszámolni a hiperszil transzformétorok teljesitményét a vasmag keresztmetszetéből?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy normál trafóknál, hogy lehet de a hiperszilt nem. Nem muszáj nagyon pontosnak lennie, elegendő csak egy közelitő érték. Amúgy a vasmag kereszmetszete 8cm^2 .
2011. jan. 2. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán kell (szoktam) számolni, felmegyek egy hiperszil trafós oldalra, megvannak a teljesítmények.

Ha mégis számolni akarsz, a hagyományos EI trafót 10000, a hiperszilt 12-14000 gaussal (Tesla?)szokták számolni.

2011. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én a normál trafónál a teljesitményt úgy számolom, hogy a vasmagkeresztmetszetet négyzetre emelem és így elég jól közelitő értéket kapok. Legalább egy oldalt linkelnél ahol megszoktad nézni a teljesitményét? Te hogy számolod a teljesítményt amiben 1000 helyett 1200 gaussal kell számolni?
2011. jan. 2. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Régen csináltam, felmentek a Teslák...

Kerestem egy oldalt (mert Googlee a barátom), biztos sok van még...

[link]

2011. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nikolas Kidman válasza:

Hiperszilt nem lehet kiszámolni, katalógus adat.

Biztos fent van a neten.

2017. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!