Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kipufogógázszag a buszon, mitől?

Kipufogógázszag a buszon, mitől?

Figyelt kérdés

Amikor felszálltam kökin a buszba tiszta kipufogógázszag volt.

Kicsit fájt utazás közben a fejem, meg bedugult a fülem. Mitől lehetett? Lehet még problémám belőle?


2011. jan. 27. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod a választ. A kipufogógáztól.
2011. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A BKV buszai kritikán aluli állapotban vannak. Ha a közlekedési hatóság csak fele olyan szigorú lenne velük, mint pl egy személyautóal a zöldkártya kiadás során, akkor simán nem lenne BKV.

Az utastérbe jutó kipufogó gáz szag az nem képzelgés, sajnos tényleg van olyan busz, amibe visszajut a kipufogó gáz, mivel a kipugfogó lyukas, a kasztni résein bejön a gáz, és senkinek sincs annyi esze, hogy kinyissa az ablakot. Egyébként főleg végállomásokon a hibátlan kipufogó esetén is visszaáramolhat a gáz, ha a vezető nyitott ajtónál járatja a motort. Ekkor a gáz felegyülemlik a busz végénél, és szépen bejut az utastérbe is, ahol sokáig meg tud ülni.


Ez a gáz természetesen nem egészséges, a fejfájás simán belefér (akár hányinger, hányás, stb), de alapvetően egyszeri alkalom nem fog holnaputánra rákot okozni. Hosszútávon sokkal nagyobb szennyező anyag terhelést visel a szevezeted.


Viszont szerintem amíg a helyzet nem romlik odáig, hogy valaki elájul a buszon, addig senki nem fog tenni semmit. Közvetlen halált nem hiszem hogy okoz, mert előbb lesz elviselhetetlen a szaga, mint hogy a benne levő pl szénmonoxid öljön, viszont ha valaki elájul és beveri a fejét és ne adj' isten meghal, akkor abból nagy balhé lesz.

2011. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!