Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Részecskegyorsító vélemény?

Részecskegyorsító vélemény?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye a részecskegyorsítóról?
2011. márc. 10. 19:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy rendkívül izgalmas eszköz. Az egyik "legelvontabb" berendezés, igazából csak elméleti modellekkel találták ki, hogyan legyen jó, aztán mégis működött. Nem mellékesen pedig roppant praktikus: amilyen titokzatos, semmire sem jó célgépnek tűnik, a valóságban annyira univerzális, jól használható gyógyászatra, képalkotásra és kutatásra.
2011. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

ezt hogy érted hogy vélemény ?venni szeretnél egyetXD?

am. jó találmány aszmem arra használják hogy az atomok felépítését ütköztetéssel állapitsák megés valami elektromos mezővel gyorsítja fel az atomot de ez nem biztos csak igy hallotam :) 13/f

2011. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 De Puta Madre ***** válasza:
0%
Az a véleményem, hogy úgy ahogy van, be kellene zárni az egészet. Nem szabadna olyan dolgokkal kísérletezni, aminek nem tudják, hogy mi lesz a kimenete. Ilyen az emberi butaság sajnos.
2011. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fenéért kéne bezárni?


Elárulok egy titkot: az, amit a CERN-ben (a mai létező legerősebb ütköztetőben csinálnak) a természet naponta több ezerszer (ha nem sokkalta többször) elvégzi a Föld felső légkörében.


Bizony. Az, amit az emberiség csinál, az eltörpül, nevetséges dolog egy szupernova robbanáshoz képest. Azok a részecskék sokkal-sokkal közelebb kerülnek a fénysebességhez, mint amit az ember (valószinűleg) valaha is el fog érni.


Tehát olyat biztos nem érnek el, amivel kárt okoznának a világban. Ha a természetnek nem sikerült az elmúlt 4,6 milliárd év alatt, akkor valszeg nekünk, sokkalta gyengébb kiadásban, nem fog sikerült pár évtized alatt :D



Na, és a kérdésre: szerintem is hihetetlen izgalmas. Személy szerint azt várom, hogy a gravitációt sikerül-e megfejteniük :) Az hatalmas ugrás lenne az emberiség fejlődésében...

2011. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 De Puta Madre ***** válasza:
0%

"természet naponta több ezerszer (ha nem sokkalta többször) elvégzi a Föld felső légkörében."


Épp ez a bajom. Az egy természetes dolog, de amit csinálnak az nem természetes.


Én szeretem a természetet, sokkal jobban mint az ilyesféle tudományt, sokkal több szépséget, és titokzatosságot látok benne, mintha mindenről tudnék, tudnánk mi-micsoda, mi hogy működik, és miért. Nem kell mindent megfejteni, és szerintem nem is szabad.

2011. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Épp ez a bajom. Az egy természetes dolog, de amit csinálnak az nem természetes.


Én szeretem a természetet, sokkal jobban mint az ilyesféle tudományt, sokkal több szépséget, és titokzatosságot látok benne, mintha mindenről tudnék, tudnánk mi-micsoda, mi hogy működik, és miért. Nem kell mindent megfejteni, és szerintem nem is szabad."

2011. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A CERN az emberi technológia csúcsa, olyan alap kérdésekre ad válaszokat, amiket már az ókori filozófusok is feltettek. Honnan származik az univerzum, hogy alakult ki, milyen erők uralják, és hogy működik mint rendszer? Ha megkapjuk a válaszokat, sikerül megértenünk hogy működik a világegyetem, akkor talán sikerül egy újabb lépcsőfokra jutnunk az űrutazásban, űrkutatásban, és eljuthatunk olyan helyekre ahová ma még a fizika törvényei nem engednek minket.
2011. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a tűztől is félsz. Meg az elektromosságtól. És remélem nem is használod :)


Pedig ezek is a természetben létező, elsőnek a természet által (és ma is rengetegszer magától létrejövő) jelenségek. Aztán a számítógépet mégis a villámok ereje működteti, a lakásban pedig a tűztől van meleg.


Régen az ősember éppen ugyaúgy félt a tűztől. És lehet, hogy az első kísérletezőnek éppen ugyanígy mondták, hogy ez baromság. Pedig anélkül még mindig barlangban élnénk...


Éppen ugyanígy fontos a CERN is. Szinte biztos, hogy az ott megismert részecskékből, illetve összefüggésekből alakulhatnak ki olyan technológiák, amik nagyon előredobják az embereket a fejlődésben.


Csak sajnos sokan éppen ugyanúgy nézek a CERN-t, mint az ősemberek a tüzet. Félnek tőle, rettegnek, közben pedig micsoda dolgokat értünk/érhetünk el vele...

2011. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Épp ez a bajom. Az egy természetes dolog, de amit csinálnak az nem természetes. "


Gondolom gyógyszert életedbe nem szedtél, hiszen az sem természetes.

Villanyt sem gyújtasz, mert az is az ördög játékszere.

Számítógéped véletlen sincsen...


És a végtelenségig sorolhatnám. Remélem érted mire célzom.

2011. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 De Puta Madre ***** válasza:
Gyógyszerrel kapcsolatban közel állsz az igazsághoz. Én értelek benneteket, viszont ti nem engem. Nem azt írtam, hogy minden tudomány, és fejlődés ellen vagyok, de ez a dolog nálam már átesik a ló túloldalára. Miért, szerintetek mire jó? Mi értelme, hogy megtudjuk, hogy hogyan keletkezett a világegyetem? Tudom, hogy nem csak erre jó, ez csak egy példa, amivel "reklámozták".
2011. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!