Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hoppá-hoppá.10 év és elfogy...

Hoppá-hoppá.10 év és elfogy az olaj!?

Figyelt kérdés
Most olvasom egy oldalon. 10 év múlva elfogy az utolsó csepp olaj is. szaud arábiában fogják tudni az utolsó cseppeket kinyerni. 10 évünk van átállni a hidrogénre??? vagy mi lesz 10 év múlva??? félek. gyalog fogunk járni mindenhova?
2011. márc. 10. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50 évig még bíják a mostani kutak is... és még vannak feltáratlan olajmezők...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
2011. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hol? :OOO és ezt te honnan tudod? ha feltáratlan akkor senki sem tudhatja hogy hol van
2011. márc. 10. 20:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Feltáratlan = Tudják, hogy hol van, csak nem termelik ki mert:

a., gazdaságtalan

b., valaki tartogatja akkora, mikor 2x ilyen magas lesz a nemzetközi olajár (pl. USA-nak rengeteg olajmezője van, amin nem folyik egyáltalán termelés, inkább veszi a távolkeletről az olcsó olajat. Majd akkor termelik a sajátot, ha a külföldi elfogyott és akkor kaszálnak rajta hatalmasat)


A "most olvastam egy oldalon" legalább annyira hiteles forrás, mintha valaki itt azt írja, hogy még X évre elegendő olaj van a földben. Blikk, blog, tudomisén milyen forrás teljesen hiteltelen.


Végezetül pedig az olaj SOHASEM fog elfogyni a földből. Akkor fognak átállni alternatív energiaforrásokra a gazdaságban, hogyha annyira drága lesz az olaj, hogy az alternatív energia (megújuló, akármilyen) már olcsóbb lesz, mint az olaj alapú. És akkor egyszerűen leállítják a termelés 99%-át.

2011. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ja értelek kedves utolsó. és mi lesz azzal az 1 %-kal? :D tehát még termelnek. és mi lehet az az alternatív energiaforrás? víz? hidrogén? ezek még drágábbak. és víz nem is lehet mert úgy hallottam hogy a víz is elfogy a földről de az 20 év múlva.
2011. márc. 10. 20:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"és víz nem is lehet mert úgy hallottam hogy a víz is elfogy a földről de az 20 év múlva."

Aztag*ci!

Akkor gyorsan kezd el raktározni a bubimentes ásványvizet, mert nem lesz miben fürdeni öregkorodra...

2011. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ne engem nézzetek hülyének. ezeket most olvasom a neten
2011. márc. 10. 20:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Butaságokat olvasol.


Az IVÓVÍZ esetleg el tud fogyni pl: Afrikában. De az ipari vízhasználathoz nem kell ivóvíz.


Az olajtermelés valószínűleg azért tartják majd fenn akkor is, ha átálltunk alternatív energiaellátásra (legyen az nukelális, megújuló, hidrogén alapú vagy bármi egyéb) mert a vegyiparban sokminden másra is használják ám a kőolajszármazékokat. Pl. műanyagok készítésére többek között.

2011. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
jaaa értem. amúgy afrikában mért fogyhat el a víz? :(
2011. márc. 10. 20:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert:


- baromi sokan vannak

- szennyezik az ivóvízkészleteket (nincs csatorna, nincs ipari szabályozás)

- melegszik az éghajlat

2011. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Fogalmam sincs, hogy hol olvashattad ezeket, de szerintem marha gyorsan felejtsd el annak az oldalnak a címét és az előzményekből is töröld, mert láthatóan elég sok f@*ságot írnak.
2011. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!