Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az álomfogó, és mi a...

Mi az álomfogó, és mi a lényege? Miért jó használni? Valaki azt mondta nekem hogy a rossz álmokat fogja meg. Más azt mondta h a szellemeket is. Most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a rossz álmokat fogja meg.(Már ha igaz) Egy haveromnak van a szobájába ő azt mondta azotga egyáltalán nem álmodik rosszat. Ki tudja:
2009. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az álomfogó/álomcsapda az indián hiedelem szerint a rossz álmokat fogja fel. Ezen hiedelemvilág szerint nem nagyon van különbség rossz álom és rossz szellem között, így elképzelhető olyan magyarázat, ami szerint a szellemeket is felfogja, vagy éppenhogy a szellemeket fogja el, és így azok nem tudnak rossz álmot okozni.


Így néz ki például:

[link]


Az álomcsapda "működése" nem természettudományos alapokon nyugszik, ez egy ősi vallásos eszköz, ezért nincs abszolút "igazság". Azoknál működik, akik hisznek benne (és éppen azért, mert hisznek benne). Ezért ha elhiszed és bízol benne, hogy távol tartja a rossz szellemeket és álmokat, akkor használd, de arra ne számíts, hogy valami "porzsákba" összegyűjti neked vagy ilyesmi, se arra, hogy innentől soha nem lesznek rossz álmaid.

2009. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Ez egy olyan piacképes valami,amihez,valamilyen nép vagy néptörzs hiedelem világát mellékelik egy bla-bla nevű használati utasításban.
2009. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
84%
Úgy fog működni ahogy elhiszed hogy működik. Egy vödör az ágyad melett is megfoghatja az álmokat ha elhiszed hogy ez lehetséges.
2010. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nekem is van, biztos csak azért nem funkcionál, mert szimpla dísznek szántam :DDD Viszont nagyon szép. :)
2012. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
78%

Kedves kérdező. Az álomfogó, vagy álomcsapda, használata és némi történelme mert azt innen a sok okos ember lefejtette és csak baromságokat tudnak írni.

Tehát, az Indiánoknál úgy tartották, hogy kisgyermek korban készítettek, egy álomfogót. Ez a gyermekek álmát óvta meg továbbá, megóvta őket az ártó és rossz szellemektől. Természetes anyagokból volt eme tárgy és mire a fiú férfivá érett, az álomfogó is ugye anyaga megszáradt és bebarnult. Ekkor az volt a szokás, hogy szertartás kerete alatt a férfivá érett fiúnak, sámán jelenlétében a tűzbe kellet dobnia. Azért jó használni mert nekem 2 évig aktívan rémálmaim voltak. Egy ismerősöm ajánlotta próbáljam ki és működött. Miért nem használ annak aki megveszi? Baromi egyszerű. Gondoljatok bele, hogy ez a mágikus tárgy lóg egész nap felakasztva, és ugye ki van téve negatív energiáknak. Éppen ezért, szokták azt mondani. Van pici szád és kérdezz. Mindenféle ezoterikus tárgyat használat előtt tisztítani kell füstölő füstje alatt.Ha ezt nem teszed meg akkor rossz álmaid is lehetnek tőle. Miután megtisztítottad utána, lesz teljesen a tiéd. Ez olyan mintha személyre szabottan vennél magadnak egy használtai tárgyat, csak ez komolyabb. Havonta 2 szer kell füst alatt tisztítani és nem árt neki, ha ásvánnyal mondjuk a te horoszkópod ásványával megtisztítod.

És természetesen mint minden dologhoz, kellenek a te képességeid magyarán szólva hiszel-e benne vagy egyszerűen poénnak tartod. ha úgy állsz hozzá mint előttem hozzá szólók, akkor tényleg csak egy egyszerű vizes vödör lesz vagy egy értéktelen szobai fali dísz. Ha elhiszed, hogy működik, akkor működni is fog.

Bye: Szép álmokat és legközelebb, ha ilyen tárgy érdekel, akkor jobban jársz ha fellátogatsz egy normális ezotéria vagy esetleg egy ilyne tárgyakkal foglalkozó ezotéria boltba, lásd Westend cserépváros, vagy Tesco cserépváros és ott kérdezel.

Álomfogóim:

[link]

[link]

2013. jan. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

erika...

azt szeretném kérdezni, hogyan és milyen füstölö alá kell tenni a csapdát?

2013. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!