Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem veszélyesek a konteó hívők?

Nem veszélyesek a konteó hívők?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam a kérdést, mert valamennyire mégis kapcsolódik a tudományhoz.

Szóval David Icke Michio Kakuról állítja, hogy az NWO embere és úgy ferdítik a tudós mondandóját, hogy aki ellenzi az NWO-t az terrorista. Most komolyan nem veszélyesek ezek az emberek? Nem úgy általában értem, hanem mivan akkor, ha valami nagyszabású projektet hajtanak végre a tudósok és ezek az új világrendnek titulálják és elkezdenek robbangatni, hogy meghiúsítsák.

Vagy mondjuk megalakul egy föderális Európa és ezek szintén összeesküvést látnak mögötte és elkezdenek terrorizálni. Nem kellene ezek ellen tenni valamit? Semmi drasztikusra nem gondoltam, csak mondjuk iskolai felvilágosításokra, stb... Itthon is érezhető ez a trend, volt is valami origó cikk, ahol a mai általános iskolás tanulók a történelmet az internetről sajátítják el és olyanokat állítanak, hogy Jézus magyar volt, indiai, perzsa, kínai, görög, kelta népek a magyarok, stb...

Ezek a konteóhívők a tudomány jelenlegi állása és a saját tudásuk (józan paraszti ész, hiányos iskolai oktatás) közötti rést használják ki és manipulálnak. Mi a véleményetek erről?


Egyébként itt a cikk:

[link]


2011. ápr. 3. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogyha már a terrorizmus gondolata is felmerül akkor igen szerintem veszélyesnek mondható.
2011. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Legalább olyan veszélyesek,mint a vallásosok,akik azt mondják neked hogy ha káromlod az istenüket,vagy a hivatásukat kérdőjelezed meg,akkor téged is elkap a büntető

századuk!Nekem ezt egy pap mondta,miután nem akartam megkereszteltetni a fiamat.Azt mondta az ilyeneknek veszniük kell,ki kell őket irtani!

Szerintem aki valamiféle felekezet,vallás,vagy világnézet miatt gyilkolást emleget az terrorista!!!(Látod?Nem csak a közel keleten vannak)Csak itt legális!:DD

2013. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nos, álláspontom szerint egy széles látókörű embernek tisztában kell lenni egy kérdésnek mind a "mainstream" magyarázatával, mind pedig a periférikus álláspontokkal. A kételkedés nem bűn, ez hajtja előre az emberiséget. Olvasd csak el Az ember tragédiája című művet. Ezen felül tudjuk, hogy a győztesek írják a történelmet. Tudjuk azt is, hogy a minket érő ingerek közül milyen keveset bírunk felfogni. Továbbá ismeretes, hogy mindenki maga alakítja a saját világképét, azaz más szóval minden embernek más és más a közvetlen környezetéről és a világmindenségről alkotott képe. Ergo szinte lehetetlen megismerni a dolgok "igaz", "objektív" valóságát. Kérdéses, hogy egyáltalán létezik e ilyen. Ezek alapján szerintem buta az az ember, aki csak a hivatalos magyarázatot fogadja el a világ történései kapcsán, és nem latolgatja (sőt, kapásból hülyeségnek nevezi) az alternatív magyarázatok, azaz konteók lehetőségét.


Na mármost ez mind szép és jó, de az összeesküvés elméleteket sokan nem tudják a helyükön kezelni. A kérdésedben a "konteó hívők" kifejezést használtad.Nos, ez a konteókkal foglalkozó egyének egy rétege, de tény, hogy szép számmal vannak. Ezek azok az emberek, akik CSAK a periférikus magyarázatokat fogadják el, és semmi mást. Ez véleményem szerint ugyanolyan butaság, mint amikor valaki kizárólag a centrális álláspontokat ismeri el. Azonban az a helyzet, hogy a vészmadár önmagában nem veszélyes. Persze, eljuthat a fanatizmusnak egy olyan fokára, ami már egyenértékű a terrorizmussal, de szerintem ez nem szükségszerű. A jelenkor eseményeit latba vetve azt kell, hogy mondjam, a vallási, kulturális, etnikai és ideológiai eredetű fanatizmus több embernek okozott szenvedést, mint a szélsőséges konteóhívők rikácsolása.


Summa summarum: akár lehet is veszélyes. Lehet, de ahhoz egy olyan ember kell, aki nem képes helyén kezelni a dolgokat és elvakulttá válik. De ez relatíve kis számban fog megvalósulni. A konteók nem a neveltetéssel, szocializációval és egyéb mélyebb szintű kódolással kerülnek elsajátításra, így nagyobb csoportokat nem is tud megmozgatni. A konteósok így megmaradnak a társadalom egy szűk rétegének heterogén katyvaszaként. Ja, és mivel gyakorlatilag egy gyűjtőfogalomról van szó, melybe számos, egymással teljesen ellentétes ismeret is megtalálható, szinte lehetetlen, hogy a konteósok érdekeikért közösen lépjenek fel. Márpedig ha a csoport közösségszervező ereje kicsi, akkor komoly hatást nem tudnak gyakorolni. Egy-egy szélsőséges egyén pedig mindig lesz, aki ámokfutásba kezd. Ha nem a konteók, majd valami más készteti erre. Az erőszak az egyénben rejlik, egy elmélet (legyen bármennyire is vérlázító) önmagában ártalmatlan. A lényeg az, hogy az emberek mit kezdenek vele.

2013. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!