Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kis érdekesség:Ki tudja, hogy...

Kis érdekesség:Ki tudja, hogy mekkora az átmérője egy hagyományos konzerves doboznak és egy cigarettának és miért pont akkora?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 13:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%
Nem mértem le, de a ciginek tán azért, hogy beleférjen 20(19) szál?:)
2011. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%
Konzerv 100mm, cigaretta 7-8 mm körül. És nem, NEM a hadi termelés miatt.
2011. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
100%
Pontos méretet nem tudom, de nem azért, mert a világháborúban gyorsan át letett térni a lőszer(vagy fegyver?) gyártásra a méretbeli egyezés miatt?
2011. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Mert bármikor át lehet állítani a gyárat fegyvergyárrá.
2011. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak


Igen a konzerv nagyjából 100 mm ami egy kézigránát méretével egyenlő.

A cigaretta pedig 7,62 mm ami a hüvelyben található lőszer átmérője.


És de,eredetileg ezért csinálták ekkorára mert egy dohánygyár 20 percen belül át tud állni lőszergyártásra.

2011. máj. 2. 13:08
 6/44 anonim válasza:
89%
Cucc kérdés. :)
2011. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

"mert egy dohánygyár 20 percen belül át tud állni lőszergyártásra."


Mert a cigarettát ugyebár lemezvágóval, présgéppel és egyéb fémmegmunkáló gépekkel csinálják. Ezt jól nézd meg, aztán sorold fel, mely gépek alkalmasak cigaretta gyártására.


http://www.youtube.com/watch?v=jCpYuePoErs


Egyébként én is hallottam olyan sztorikat, hogy a Néphadseregnél a 100mm átmérőjű konzerveket a hk-sok viccből egy vetőtöltettel kilőtték a T-55-ös 100mm-es lövegéből. Ezek megtörténtek, de nem ezért egyforma a méretük.

2011. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Walter Sobchak


Én nem hiszek a véletlenekben ,nem hiszek abban,hogy a lőszernek is pont 7,62 mm az átmérője pont úgy mint a cigarettának pusztán véletlenségből.



Voltál már dohánygyárban?

Ha hiszed ha nem,kísértetiesen hasonló gépekkel dolgoznak,csak más vágófejeket alkalmaznak.

Ezért kell 20 perc az átálláshoz.

2011. máj. 2. 13:18
 9/44 anonim ***** válasza:

a lövedék az valóban 7.62 mm. De az nem tömör, hanem több réteg különféle fémből. De mondjuk a NATO-ban a lövedék 5.56mm, oroszoknál 5.45. Akkor ott a cigaretta is más?


[link]


És attól, hogy a lövedék 7.62 mm, attól még a hüvely legszélesebb pontján általában 9-11mm.


"Én nem hiszek a véletlenekben"


Én meg nem hiszek a városi legendákban, amiről mindenki hallott, de még senki nem tudta bizonyítani.

2011. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

"NATO-ban a lövedék 5.56mm, oroszoknál 5.45. Akkor ott a cigaretta is más?"


Ismered a Slim cigarettákat?


"És attól, hogy a lövedék 7.62 mm, attól még a hüvely legszélesebb pontján általában 9-11mm."


És akkor mi van?

Egyébként a hüvelyeket külön szalagon gyártják.



"Én meg nem hiszek a városi legendákban, amiről mindenki hallott, de még senki nem tudta bizonyítani."


Ja mert majd az állam ezt nyilvánosságra fogja hozni.

2011. máj. 2. 13:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!