Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lett ez az egész...

Hogyan lett ez az egész világegyetem?

Figyelt kérdés
Ez alatt nem azt értem h ős bumm hanem h az mi felrobbant az hogyan alakult ki?
2009. márc. 17. 20:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Azt, hogy mi robbant fel, és hogyan lett, mielőtt felrobbant - egyelőre nem tudjuk. Van elmélet rá, de egyelőre semmi konkrét. Olvass membránelméletet, ott van erről pár szó.
2009. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem tudományos, hanem sokkal inkább filozófiai, vagyis hit kérdés. Amit nem lehet vizsgálni, az tudományosan nem kutatható. Márpedig azokat az állapotokat, melyek akkoron fennálltak, soha nem fogjuk tudni szimulálni, úgyhogy a kérdéses esemény soha nem lesz tudományosan kutatható. Lehet róla elméleteket gyártani, nagyon sokat, de egy ellenőrizhetetlen elmélet tudományos értéke gyakorlatilag semmi, mivel nem lehet megcáfolni. (Ld.: Karl Popper) Úgyhogy a kérdésben vélemények vitáznak, és nem tények.
2009. márc. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
29%
Isten teremtette az egész világegyetemet.
2009. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Stephen Hawking: Az idő rövid története.


Ebben kitér a Világegyetem keletkezésére is. ili

2009. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
28%

En olyasmirol tudok h egyetlen atom robband fel es ' buuuuum' , aminek viszont hatalmas energiaja volt, mivel az E 1 atom nagysagaba tomorodott. valami ilyesmirol hallottam de nem 100


asdus

2009. márc. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

Kérdésem: miért kellett volna kialakulnia bárhogy is annak, ami "felrobbant"? Ha lenne valami előzménye, akkor ott is rákérdezhetnél, hogy hogyan alakult ki stb.


(Karl Popper tudományfilozófiája sem tény, ha egyszer nem falszifikálható, hanem csupán "hit kérdése", tehát nem kötelező elfogadni, de egyébként is problémás maga az elgondolás.)

2009. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Léteznek hipotézisek, elméletek a világegyetem keletkezésének a megmagyarázására, de pontosan senki sem tudja hogyan keletkezett, csak találgatni tudunk, lehet hogy mindig is volt, lehet hogy valami/ valaki létrehozta, lehet véletlen atom ütközés.
2009. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 dellfil ***** válasza:
82%

A hogyanra némi támogatás:

[link]

2009. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Innen indulj ki:

[link]

2009. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
Mivel amíg nem volt semmi, addig idő sem telt, ezért a világegyetem létrejötte előtti pillanat nem "volt". Tehát nem beszélhetünk kialakulásról vagy semmiféle folyamatról azt megelőzően, hogy az ősrobbanás bekövetkezett. Nincs "ami felrobbant", hanem ott kezdődik minden, az idő is, hogy az, ami felrobbant, már éppen robbant. Ezért a "hogyan lett a világegyetem?" kérdésre az ősrobbanás a válasz, viszont a "miért lett egyáltalán világegyetem, miért nem lett inkább semmi?" kérdés egy eddig megfejtetlen és talán ezután is megfejthetetlen maradó filozófiai és tudományos kérdés, amire különféle tudósok, filozófusok és vallásalapítók különféle válaszokat adnak, beleértve azt a gyakori választ is, hogy nem tudjuk.
2009. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!