Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Derékszögű háromszög szögeit...

Derékszögű háromszög szögeit hogy tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés

Hello Egy derékszögű háromszög szögeit hogyan tudom kiszámítani??

Adatok: a=0,15m; b=5m; c=25,0225m

Gamma szög= 90°

Alfa és a béta szögek kellenének gyorsan.

Nagyon sürgős

u.i: ha valaki kiszámolná mert ráér akkor nagyon köszi neki


2011. jún. 19. 12:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szögfüggvény nem hetedikes anyag..Középiskolás, de mindegy...
2011. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
a szögfügvények 10.es anyag de mindegy...
2011. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Kedvenc matektanárom mondta mindig, hogy az a baj a diákokkal amikor túl sokat tudnak, hogy mindent agyonbonyolítanak, vagy csak egyféleképpen tudnak megoldani! =)


Először is az általad megadott háromszög nem létezik, c^2=a^2+b^2 de a te esetedben c^2=25,0225-el. Tehát ha gyököt vonunk, akkor 5,00...számot kapunk, ami mivel elemi iskolába jársz, szerintem nyugodtan vehető 5-nek, tehát egy egyenlő szárú, derékszögű háromszögről van szó, azaz a másik két hegyesszög 45-45fokos. De lehet másképp is megoldani ilyen feladatot, például egy háromszög külső szöge megegyezik a nem hozzá tartozó két belső szög összegével, etc. A trigonometriát hagyd 10. osztály végére.

2011. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló vette észre először, hogy az oldalak hibásan vannak megadva, de aztán butaságot írt. Ezen jót derültem :-)


Szóval, ha a befogók 0,15 és 5 méteresek, akkor az átfogó 25,0225 négyzetgyöke, azaz körülbelül 5,00225. Ezt nem szabad 5-re kerekíteni, hiszen az egyik befogó is 5. Az átfogó szigorúan nagyobb kell legyen a befogóknál.

A szögek meghatározásához pedig szögfüggvényeket kell használni. Ha ilyen feladatot kaptál, biztos, hogy tanítottak neked szögfüggvényeket.

2011. jún. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!