Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A dinnye, az gyümölcs vagy...

A dinnye, az gyümölcs vagy zöldségféle?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 18:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Zöldség.
2011. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2011. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 skarma válasza:
27%

Zöldség. Tökféle.

A paradicsom meg gyümölcs.

2011. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, növénytanilag gyümölcs a paradicsommal, paprikával, uborkával és tökkel együtt.
2011. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Mondok jobbat: az EU-ban a sárgarépa is gyümölcs, mert a portugálok készítenek belőle lekvárt :)
2011. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást.


A gyümölcs egy elég konkrét definíció (a növény húsos termése), míg a zöldséghez ilyen korrekt meghatározás nincs... az a zöldség... amit zöldségként használunk. :)


Tehát gyümölcsnek mindenképp gyümölcs... zöldségnek én nem nevezném, de nem feltétlen helytelen ha valaki annak hívja. :)

2011. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hollófernyiges ***** válasza:
49%
Édes, ergo gyümölcs. Bár kétségtelenül zöld :)
2011. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

(1)Én úgy tudom, hogy az a gyümölcs ami a növenynek biológiailag a termése.Tehát a virágából fejlődött ki(ennek általában van cukortartalma).A többi pedig a zöldség(tehát a gyökér(répa),stb).

DE van a sok okos aki azt mondja, hogy minek kellene egy pontos meghatározás és mondanak cukortartalommal kapcsolatosan dolgokat; meg használattal,szokásokkal kapcsolatosan dolgokat.

(2)Attól függ persze, hogy honnan nézed.Szerintem nem érdemes ezen vitatkozni ha az illetővel nem akartok tudni megegyezni.Nekem is volt már vitám ezzel kapcsolatosan az aki azt állította hogy a dinnye zöldség 2 érvet tudott felhozni:-a tök is az.

-apám is árul, aki zöldségfelvásárló.

2011. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Milliószor lezajlott a zöldség/gyümölcs vita.


Egyiknek sincs tudományos, biológiai megfogalmazása, szóval hiába akarnak egyesek definíciókat gyártani, egyszerűen nem igaz, hülyeség. Inkább a társadalmi konszenzus játszik szerepet, azaz mit gondolnak a nyelv élő használói a dologról.


Mindkettő gasztronómiai fogalom, és mindkettőre igaz az, hogy gyümölcs/zöldség az, amit gyümölcsként/zöldségként használunk a konyhában, illetve amire az anyukánk azt tanította, hogy gyümölcs/zöldség.


Mellesleg egy csomó olyan van, amit így is úgy is használunk a répatortától a savanyított dinnyéig.


Szóval ez egy fölösleges vita, mert ha szerinted gyümölcs akkor igazad van, de ha szerinted zöldség, akkor is igazad van.

2011. júl. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hollófernyiges ***** válasza:
A probléma ott van hogy van egy gasztronómiai és egy botanikai gyümölcsdefiníció, és ez a kettő nem feltétlenül esik egybe. A paradicsom például botanikailag a paradicsomnövény gyümölcse, de megevés szempontjából zöldség, mert nem desszertként fogyasztjuk.
2011. júl. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!