Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne, ha egy pohár...

Turbopocok kérdése:

Mi történne, ha egy pohár benzint betennék a mikróba, és bekapcsolnám?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom felrobban. Ha nem is azonnal, amikor eléri a robbanáspontját, akkor mindenképpen. Nem csak a mikród bánná, és a benzin igen szépen ég, sokáig és nagy hővel.
2011. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 NoodIy ***** válasza:
100%
A tiszta izooktán szerintem mikrohullám inaktív, tehát valszeg semmi, fel sem melegedne, de mivel a benzin számos anyag keveréke, így ha akár 1 is mikrohullám aktív akkor bumm....
2011. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy felmelegedne elpárologna és felrobbanna vagy kigyulladna és elégne a mikróval együtt, vagy semmi.
2011. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert tudtommal mikrohullámmal csak dipólus molekulákat lehet melegíteni, mint a víz, a benzinben pedig nem tudom hogy van-e olyan. Robbanásra pedig a benzin levegő keverék hajlamos, ezért előbb el kell párolognia, majd szikra vagy nyílt láng kell a begyíjtásához. Persze kipróbálni továbbra sem merem, de azért köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 28. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a mikróban felgyújtottuk a papírgalacsint, úgyhogy én nem kísérleteznék. :)
2011. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miután nálunk a benzinkúton mindig vizezik a benzint,

így tuti, hogy felrobbanna!!

2011. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdene melegedni a benne levő víztartalom miatt (ami a közhiedelemmel ellentétben nem sok, de azért valamennyi). A benzingőz betereítené a mikrót belülről, és egy kisebb szikra (ami pl a tányért forgató motorban biztos hogy keletkezik) elég lenne hogy BUMM.
2011. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Ha ilyen okos dolgok jutnak az eszedbe és ennyire alul művelt vagy próbáld ki, legalább egy hülyével kevesebb.
2011. júl. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem ez az oldal azért van hogy megkérdezzem. De lehet túl "alul művelt" vagyok:D (ezen behaltam :D:D:D:D)
2011. aug. 1. 13:38
 10/10 Bolondcs válasza:
Tökmindegy csak csináld
2011. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!