Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Folytatnak e teleportálással...

Folytatnak e teleportálással kisérleteket és milyen sikerrel?

Figyelt kérdés
2008. márc. 2. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Ez nagyon "jó" kérdés.

Olyan dolognak, amelynek AZ ELMÉLETI ALAPJAIT sem tudjuk, nem igazán tudunk GYAKORLATI kísérleteket folytatni.

Persze vannak ELMÉLETEK, TÉZISEK a teleportálásról, de egyik sem igazán igazolt. Pl. vannak a "féreglyuk-effektusok", vannak, a fekete lyukak, van aki a tér megfelelő hatásokkal történő görbítésében látja a megoldást.

Arról nem is beszélve, hogy igen hamar "vér folyna", ha ilyen irányú kísérletezgetés lenne. Azért a légitársaságok és a logisztikai cégek, utazási irodák, stb. IGENCSAK érdekeltek, hogy ILYEN SOHA NE LEGYEN.

2008. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azért azt hozzátenném hogy pár száz évvel ezelött még a repülést is lehetetlennek tartották,de a tudomány az utobbi 10-20 évben olyan rohamosan fejlödik,hogy kiváncsi lennék 20 év mulva mik lesznek a technikai ujdonságok,és amik most ujdonságok azok addigra rég elavult dolgok lesznek(mobiltelefon,plazmatévé)vagy ezeket fejlesztik még tökéletesebbé?

2008. márc. 3. 07:06
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

nos, van.

Egyelőre az alapoknál járnak.

A kvatumfizika lehetővé teszi párisított részecskék létrehozását. Ez az jelenti, hogy két egymástól térben távol lévő részecse között olyan kapcsolatot hoznak letre, hogy egy egyik részecske kavantumállapota továbbítódik a másik részecskéhez. Gyakorlatilag térben elkülönített helyen létrehozzák a részecske mását. Ezt hívják kvantumteleportálásnak.


2007ben kb 5000 részecskét sikerült teleportálni ausztrál kutatóknak.


bővebben:

[link]

2008. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
88%

Már bocsi, de ez utóbbi nem teleportálás, hanem csak lemásolták a részecskéke. Nem utazott egyik helyről a másikra. Ennyi erővel a fax is teleportál, mert én itt leírok valamit, elfaxolom, te meg elolvasod. A repülés is rossz példa, mert az fizikailag lehetséges, csak nem volt meg a technika hozzá, azért nem tartották lehetségesnek. Ami viszont fizikailag nem lehetséges, az később sem lessz az. A fizika nem változik.

Azér a Hipervándor jó film persze, csak ne akarjátok utánozni!

:-))

2008. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés egy kicsit bonyolultabb ennél.

Szokták kérdezni, hogy valami részecske, vagy hullám... ugye attól függ, hogyan mérjük. Ha pl. interferenciát mérünk, akkor hullám - ha meg számláljuk akkor részecske. Ha viszont EGYIKRE sem kényszerítjük - akkor egy harmadik állapotban van: ilyenkor se nem részecske, se nem hullám. Ezt az állapotot nem igazán ismerjük...

A párban keltett részecskék is ilyen állapotban vannak - mindaddig, amíg a pár EGYIK tagját meg nem mérjük. Akkor mindkettő *egyszerre* valamilyen állapotba kerül... ezt a jelenséget egy kis jóindulattal már lehet teleportációnak nevezni.

2008. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ...ez nagyon érdekes
2008. ápr. 21. 06:45
 7/15 anonim ***** válasza:
2%
azt nem tudom, hogy folytatnak-e, de a teleportálás elvileg lehetséges, csak még nem tudjuk kivitelezni.
2008. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hallottam, hogy az emberek teleportálására még NAGYON sokat kell várni. Problémákat kell megoldani (pl.: Az atomok olyan sok "memóriát" foglalnak, hogy az egymás mellé rakkot 80GB-os Winchesterek 3-szor elérnek a Holdra. Nem tudják a részecskék helyét meghatározni. stb.)
2009. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
88%
Nekem már sikerült 2010 márc 27-én este a ceglédi Galéria sörözőböl szolnokra teleportáltam, és közben előre utazztam az időben 14 órát
2010. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Ugy hallottam, hogy FÉNYT már sikerült valahogy teleportálni, de nem tudom hogyan...:)
2010. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!